תמונת רקע

O2 – מסעדה שף בשרית כשרה ואלגנטית במלון ענבל

שוס יצאת כשר / חדשוס  / O2 – מסעדה שף בשרית כשרה ואלגנטית במלון ענבל

צאלה פרסמן

יש סיבה לעלות לירושלים. מסעדת שף בשרית כשרה זו סיבה בשרנית מאד. לסיבה הזו קוראים 02 וזה לא רק אזור החיוג של העיר כי אם הבשורה הקולינרית החדשה שצצה. מסעדת 02 מסעדה מבית היוצר של אשפי הקולינריה השף הירושלמי מושיקו גמליאלי ואיתמר נבון (בבעלותם מסעדות מונא ואנה), השניים יודעים דבר אחד או שניים ובאנו לטעום את הבשורה שלהם: מטבח ירושלמי עכשווי.

המסעדה ממוקמת במלון ענבל שעבר שיפוץ ועיצוב מחדש לפני שנה כמעט. ובסימן ההתחדשות הזה בחרו לתת מקום למסעדת שף במלון. הגענו למסעדה בשעת ערב מוקדמת רגע לפני שהסרוויס עמוס ויש זמן להשקיע בבחירות. בחרנו בללקט כמה מהראשונות, מתוך אמונה אישית שהן אלו שנותנות את הטון של המסעדה, הקשבנו למלצרית וכך בחרנו:

פתחנו בכמה סלטי הבית שהיו יריית פתיחה מעולה לארוחה:

תחמיצי הבית, שהיו טעמים להפליא בשילוב לחם טרי נימוך והמון מתבלים שנותנים פרשנות חדשה לשילוב בין מקומי לעכשווי: חציל מתקתק, ירקות מוחמצים ושומר עגבנייה.

המשכנו בקרעי צוואר טלה (64 ש”ח) מנה נפלאה מתובלת היטב, הטלה חתוך לרצועות שכיף לנשנש בצמוד לבירה. עוד מנה שהשאירה עלינו רושם רב היא הרוסט סינטה, פרוסת טלה עם קרם חציל מעולה. המנה מפתיעה בשילובים שלה: חציל – לימון חמצמץ ובצל ירוק מרענן. הדגש המקומי מורגש בכל מנה, דרך בחירת חומרי הגלם לעיצוב המסעדה ותשומת הלב לכל פרט שהונח לפנינו בשולחן – המפיות המקסימות, הצלחות מקרמיקה ארמנית לצד כלי זכוכית גדולים וסידורי הפרחים שמוצאים אותנו לסיבוב במלונות מחו”ל – מקומי ועכשווי יחד!

צמוד לכל הטוב הזה קיבלנו המלצה לחגוג עם קוקטיילים:

בחרנו בנגרוני (46 ש”ח), קוקטייל מבוסס קמפרי שמרים את האווירה. לצידו טעמנו דיקרדי, בקרדי לימון וסוכר. שתי המלצות מציוניות לפתיחה של ארוחה.

לעיקריות הזמנו:

נתח של פילה בקר (54 ש”ח ל- 100 גר’) , ממנות הקצבייה שבתפריט. המנה היתה עשויה בצורה מצוינת כזו שלא מאפשרת לך להפסיק לאכול אחרי שכבר שבענו.

לקינוחים:

כדי לסיים במתוק בחרנו בקינוח את מנת הקרמו (42 ש”ח), גלידת השקדים המדהימה שעוטפת את המנה היא חשיבה מרעננת למנות שוקולד במסעדות, כי השילוב הקלאסי של וגלידת וניל ושוקלד קצת נמאס. שילובים חדשים אלו הטעמים שהובילו אותנו במשך כל הארוחה.

לסיכום:

ואם צריך לסכם, אז אסכם כי 02 היא מסעדת שילובים מחדש – ישן מול חדש, מסורת מול חדשנות, עוצמה מול שקט. כל אלו מתאפיינים ביכולות של המסעדה לשלב ולא רק מתוך איזה קונספט אלא מתוך יד מיומנת שיוצרת מנות טובות וטעימות. ממליצים לכם לנסות את השילובים ולעלות ל02 ירושלים.

המחירים, ביחס לתמורה הגבוהה, טובים למדי. זה לא לארוחה כל יום, אבל למועד חגיגי יש כאן בהחלט ערך טוב לכסף.

לפרטים נוספים 

 

 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי