תמונת רקע

לורנץ ומינץ – ארוחה בנווה צדק

שוס יצאת כשר / חדשוס  / לורנץ ומינץ – ארוחה בנווה צדק

לורנץ ומינץ – ארוחה בנווה צדק

קצת היסטוריה

מסעדת ״לורנץ ומינץ״, נמצאת באחד המקומות היפים בתל אביב ללא ספק, נווה צדק. השכונה הוותיקה שהוקמה בסוף המאה ה-19 מכילה בתוכה אוצרות ופניני תרבות שמספרים את סיפורה של המושבה ״תל אביב״.

אחד המקומות המעניינים היה בית לורנס שהיה מקום תרבות בוהמייני ובגלגולים שונים כלל בית קפה שכונתי, מאפייה, אולם אירועים לתושבי האזור ואפילו אולם קולנוע שהקרין את מיטב סרטי התקופה.

הבר, לורנץ ומינץ

הבר, לורנץ ומינץ

היום בבית הקפה הישן, פתחה השפית נילי כהן מינץ את בית הקפה שלה, ״לורנץ ומינץ״, מסעדה כשרה חלבית. נילי לקחה את המבנה הישן והפיחה בו חיים בשילוב בין העבר להווה. כבר בשם המקום ניתן לראות את השילוב ״לורנץ ומינץ״. כך גם בתמונות הקיר המעטרות את החלל, הריצוף המקורי המעטר את מיטב המבנים שעברו שימור,  שולחנות עגולים עדינים במרפסת שמזכירים קפה צרפתי, שולחנות עץ מסיביים שנותנים תחושה של ארוחה ועמדת בר מעוצבת שנותנת תחושה חמה ומזמינה.

מבחר מאפים, לורנץ ומינץ

מבחר מאפים, לורנץ ומינץ

ועכשיו לאוכל

אבל על כל זה מתעלה אוכל משובח ומדויק שפוגע בדיוק בטעמים. איזה שולחן מרשים ומפואר, איזה טעמים ייחודיים ואיזה שפע – וכל זה בניצוחה של מינץ. מבחר סלטים עשיר ופנכות גדושות מלאות בכל טוב, גבינות מהשורה הראשונה וממרחים תוצרת מקומית היו מרעננים והשאירו טעם לעוד. ביחד עם זה הגיע קובנה ביתית (39 ש״ח) שמלאה את האף בריחות של מאפיה קטנה ומטריפה שהוגשה עם מטבל עגבניות שהפך כל ביס לחגיגה של ממש. מנת האנטיפסטי היתה פשוטה וקולעת: מגוון של ירקות שוק פרוסים, שמשך הזמן שישבו בתנור לא גרע מהם ולו לרגע ממידת הרעננות והטריות שקיבלתי בכל חתיכה שהכנסתי לפה.

אבל מבחינתי, גולת הכותרת היתה השקשוקה (44 ש״ח) – מורכבת בקפידה ובהבנה, על בסיס של עלי מנגולד ותרד ירוקים, מגוונים וטריים כאילו זה עתה נקטפו מהגינה, מבושלים בתערובת גבינות שעטפו את שתי הביצים ונתנו להם מרקם עשיר וסמיך. ארוחה כזו לא מוצאים בכל קפה שכונתי – הורגשה יד מקצועית שידעה לחבר בין המרכיבים השונים במטבח ולתת את המענה המדויק למה שציפינו.

פתחו שולחן, לורנץ ומינץ

פתחו שולחן, לורנץ ומינץ

בקיצור אם אתם מחפשים ארוחת בוקר מרעננת ומדויקת במסעדה כשרה חלבית – ״לורנץ ומינץ״.

צאו ל״לורנץ ומינץ״, יהיה שוס.

סמטת אהרון שלוש 42, תל אביב יפו.

Basic

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי