מסעדה כשרה? פסטיבל שלם עם מזון כשר!

בקיץ מסעדה כשרה היא אאוט ופסטיבלי מזון שונים ומשונים הופכים לאין. לרוב, אני קוראת בהשתוקקות על הפסטיבל, שואלת את המארגנים אם כשר והתשובה לרוב היא לא. מרגישה שוב מודרת. מרגישה שכשר ומעניין זה משהו שפחות יכול להתקיים. הפעם אנחנו מפרגנים ל"משתה". פסטיבל ספרות ואוכל במשכנות שאננים עם קונספט מדהים. זה הרבה יותר ממסעדה כשרה מה שהולך לקרות שם. וזה כשר, ומגניב.

מסעדה כשרה - פסטיבל אוכל כשר

סלון אוכל מפיקות. מתוך פייסבוק

המשתה – פסטיבל ספרות ואוכל במשכנות שאננים – כמו מסעדה כשרה עם קונספט

פסטיבל ספרות ואוכל במשכנות שאננים – ירושלים, 19.5.17-16.15.17.הקונספט של הפסטיבל הוא אוכל וספרות יחד. אנחנו אוהבים לקרוא ולאכול ולכן עבורנו הפסטיבל מושלם! הנוף של משכנות שאננים ברקע, מזג האויר המושלם של לפני שבועות והריח הזה של חוכמה ואוכל באויר פשוט עושה לנו את זה. אנשי הפסטיבל עשו מאמץ מיוחד להביא דברים מעניינים וכשרים יחד. אנחנו חושבים שזו הזדמנות עבורנו, שומרי הכשרות, ליהנות מחוויה אחרת. מפיקות נושא האוכל בפסטיבל הן "סלון אוכל"- חברת בוטיק יצירתית שיודעת להתבונן באוכל כקונספט מלווה חיים, מזון לנשמה ולגוף יחד. החברה עשתה מאמץ מיוחד וחברה למטבח של מסעדה כשרה על מנת לעשות שימוש בקונספטים המיוחדים שלה בהכנה כשרה. יום אחד, שנהיה גדולים, היינו רוצים להפיק פסטיבל כזה בקטע יהודי – התייחסות לאוכל בתנ"ך, במקורות אחרים. יש מישהו בקהל שרוצה להרים את הכפפה? אנחנו חושבים שרוח יהודית ואוכל יכול לעבוד נפלא. בינתיים נהנה מהיש כאן ועכשיו.

מסעדה כשרה - פסטיבל אוכל כשר

תמול שלשום – תחנה בסיור ש"י עגנון

מסעדה כשרה בחוץ ועם סיפור – סיור לילי בעקבות ש"י עגנון, סדנת שוקולד ועוד

בפסטיבל יתקיימו מפגשים עם מיטב הסופרים, המשוררים, אנשי קולינריה, שחקנים, מוזיקאים, אמנים וחוקרים. את עינינו תפסו כמה פעילויות מעניינות:

ב- 16 במאי, יום ג, יתקיים  מסע לילי בעקבות ירושלים של ש"י עגנון, שזור בסיפורים ובטעימות. נתחמם עם מרק ירושלמי בבית הקפה הוותיק תמול-שלשום, נשוטט בסמטאות, נמתיק צעדינו במיני תרגימא במתחם הצרפתי, במגרש הרוסים ובנוטרדאם דה ג'רוזלם, שם נשתה יין ונתכבד במבחר גבינות. נסיים על רקע התצפית אל גיא בן הינום ומשכנות שאננים.

ב – 18 במאי, יום ה', אחר הצהריים תתקיים פעילות מיוחדת לילדים בעקבות "דירה להשכיר", של לאה גולדברג. לאחר שנשמע את הסיפור, כל ילד יבנה בית ויקשט אותו במגוון תוספות טעימות ומתוקות.

ב- 19 במאי, יום ו', בבוקר יתקיים סיור קולינרי-ספרותי עם גלית דהן קרליבך שבמרכזו שאלות הרות גורל – מה הם כללי הנימוס של אבירים עתיקים? מה אוכלים בטקסי פולחן? מה בין עבודת המולך לסעודות איריות? הסיור יכלול את כנסיית סנט אנדרוז, טחנת הקמח, משכנות שאננים ותצפית לגיא בן הינום, ויעסוק בשילוב שבין ספרות וקולינריה.

מאיר שלו והשף חיים כהן יעלו זיכרונות של אוכל ביתי בספרות ובחיים, שהרה בלאו, דורי מנור,דרור משעני ואפרת גוש ישוחחו על מוטיב הרעל בספרות- מאגדות ילדים ונסיכות, דרך ספרי בלש ועד המלט של שייקספיר, הקהל יוזמן לסדנאות כתיבה המערבבות מילים וטעמים, לסיור לילי בעקבות ש"י עגנון וסיור בעקבות סעודות מלכים ואבירים בירושלים, מופעי מוזיקה, סדנת שוקולד לילדים בעקבות לאה גולדברג ועוד.

מסעדה כשרה - פסטיבל אוכל כשר

 המחירים לפעילויות נעין בין כניסה חופשית לכ- 135 ש"ח. מחיר ממוצע: כ- 50 ש"ח לסיור. ניתן לרכוש כרטיסים באתר. 

לפרטים נוספים ולרכישה