תמונת רקע

כמעט כל מה שאפשר לשים במחבת

שוס יצאת כשר / חדשוס  / כמעט כל מה שאפשר לשים במחבת

יום שישי אפרפר בשעות הבוקר, התגלגלנו לרחוב לוינסקי בתל אביב. האפור בחוץ התחלף מהר מאוד בגוונים שמחה, שהתלוו למוסיקה שהתנגנה במסעדה מלאה באנשים. בפנים אכלנו את אחת השקשוקות המדהימות ביקום, שתינו צ’ייסר על חשבון הבית וקינחנו במלאבי חביב, דיברנו עם ציון השף המקומי, וכמובן עם אמא שלו, שהיא עצמה חלק בלתי נפרד מהמקום.

השוקה – מטבח מקומי במחבת, כשמה כן היא, כל מה שאפשר להגיש במחבת אם הוא צמחוני או חלבי.

בראש ובראשונה זה אומר שקשוקות. למעלה משבעה סוגי שקשוקות מציע התפריט של השוקה: קלאסית אדומה עם פלפל צ’ומה; ירוקה עם מנגולד, תרד וגרגירי חומוס; פרימוורה עם חצילים ובולגרית; שקשוקת קארי עם קרם קוקוס, אפונת גינה ובטטות ועוד. כל שקשוקה מוגשת לשולחן באהבה רבה עם פרוסה של לחם לבן, טחינה וחמוצי הבית, במחבת – כמובן.

כדי לחמם את יום השישי האפרפר שלנו בחרנו בשקשוקת ירוקה שהיתה נהדרת, והוגשה חמה אל השולחן שלנו.

כמקום המתמחה בכל מה שבא במחבת, השוקה לא מציעה מבחר רחב של קינוחים. הקינוח היחיד בתפריט – מלבי, מוגש גם הוא במחבת קטן צהוב בהתאם למסורת המקומית. המלבי במחבת הוגש אלינו עם המון (המון) קוקוס, בוטנים וסירופ הסוכר האדמדם המוכר והאהוב.

בימי שישי קיימת במקום הטבה שווה במיוחד, של צ’ייסרים על חשבון הבית. אנחנו שתינו צ’ייסר תאנים מצוין.

חוץ משקשוקות, השוקה מציעה עוד מבחר מנות במחבתות, כולן צמחוניות/טבעוניות או חלביות. בין המנות ניתן למצוא מאכלים המוכרים יותר בגרסתן הבשרית או כמנת דגים, כגון: המבורגר, שווארמה, חריימה ואפילו מנת עראיס שהן כולן הפכו לגרסאות טבעוניות מקומיות המוגשות במחבת.

מחירי המנות נעים בין 28-60, וכוללים גם סוגי סלטים ומשקאות.

החסרון היחיד שמצאנו – המקום לא פתוח בערבים. בשבע, המחבתות סוגרות את הבאסטה.

השוקה – מטבח מקומי במחבת בכשרות הרבנות תל אביב.

פתוח בימי ראשון עד חמישי בין השעות 9:00-19:00, ובימי שישי בין השעות 08:00-15:00.

 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי