תמונת רקע

סיאול האוס – קוריאה ברובע היהודי בירושלים

שוס יצאת כשר / חדשוס  / סיאול האוס – קוריאה ברובע היהודי בירושלים

חן קליין

סוד הקסם הקוריאני, הכשר

אם הייתי אומרת לכם שיש מסעדה כשרה קוריאנית אותנטית ברובע היהודי בירושלים, איך הייתם מגיבים? נראה הגיוני? 

ובכל זאת, ברגע שתעזבו את מרצפות האבן הענקיות של העיר העתיקה ותכנסו לסיאול האוס, תגלו עולם מופלא שכאילו נחת כאן היישר מקוריאה עצמה. רהיטי עץ, שולחן על במה שסביבו אפשר לשבת רק יחפים, פוסטרים של להקות קייפופ קוריאניות ודגמי פלסטיק של המנות הם רק חלק מהקסם שיקדם את פניכם. 

השיטה היא ללא מלצרים, ולכן בתחילה מזמינים את המנות. אחותי ואני נשאלנו איך אנחנו עם חריף ובחרנו שרק אחת מהמנות תגיע חריפה, כי מה לעשות – אשכנזיות. התיישבנו אל השולחן ונהנינו מהאווירה האחרת עד שנקראנו שוב לדלפק.

הראשונות שלנו בסיאול

במבט ראשון זיהינו את הקימצ’י (15), החמוצים האסייתיים שאתם אולי מכירים ממסעדות אחרות, ואת הקימבאפ שבעיקר מזכיר סושי. הכרוב הכבוש שקיבלנו היה תוסס ומיוחד, מלא טעם ומקפיץ את הפה. הוא הלך מצוין עם הרול שהכיל חביתה, מלפפון וגזר מוקפצים, תרד מאודה, צנון מתוק מותסס וכמובן אורז. האמת, עם כמה שהוא היה טעים, עבורנו זו הייתה החולייה החלשה בארוחה. הסושי הגיע ארצה בסערה של טעמים וסגנונות, והקימבאפ הקוריאני הוא גרסה קצת משעממת שלו. למרבה המזל, זו הייתה האכזבה האחרונה בסעודה שעוד נכונה לנו.

העיקריות הקלילות

המנה הבאה שטעמנו הייתה קערה של ביבימבאפ (48), כזאת שפשוט גרמה לנו לריב על כל ביס. אין לי מושג איך אורז עם 5 סוגי ירקות מוקפצים, ביצת עין ורוטב גוצ’וג’אנג (פלפל צ’ילי מותסס. במנה הזאת הוא היה לא חריף, לבקשתנו) מצליח להפוך למנה שהיא כזה חלום. כל ביס טועם קצת אחרת בגלל התוספות, וכל העסק פשוט כיפי בטירוף!

הטוקבוקי (48 ₪, או 58 ₪ עם חצי רול של קימבאפ, הבחירה שלנו) הוא המנה החריפה. מדובר במעין ניוקי עשויים קמח אורז עם רוטב גוצ’וג’אנג חריף. אחותי אכלה, יצא לה עשן מהאוזניים, אבל  היא פשוט לא הצליחה להפסיק. בתור חובבת ניוקי שאינה חובבת שמנת זו הייתה בשבילה מנה מושלמת. עבורי הטוקבוקי העשויים מאורז היו מעט צמיגיים מדי, ודווקא הרוטב חריף בדיוק במידה הנכונה. על השאלה האם זו המנה האידאלית, אחותי שליקקה את הצלחת ואני, נאלץ לא להסכים.

על המנה האחרונה ליום הזה הסכמנו שתינו בפה מלא – הצ’אפצ’ה (58) היא מנה של אטריות זכוכית מוקפצות עם פטריות שיטאקי, גמבה, תרד, גזר ובצל ברוטב. הטעם העלה זיכרונות קלים של פאד תאי, אטריות הזכוכית העשויות שעועית היו מעניינות וטעימות וכל המנה הייתה מוצלחת, כיפית ומתאימה לכל חייך. כיאה לאוכל אסייתי, כל המנות היו משביעות אבל קלילות. אין לי מושג איך הם עושים את זה!

המסעדה כולה היא צמחונית ורבות מהמנות גם טבעוניות או נטולות גלוטן. אם קפצתם לכותל, לקארדו או לכל מקום היסטורי ומסורתי אחר, תנו לסיאול האוס לסגור לכם את היום עם טאצ’ אחר של מודרניות ותרבות זרה, כזאת שמלבד תעודת כשרות אין לה ולא כלום עם ניחוחות העיר העתיקה, ואולי זה כל הקסם.

לפרטים נוספים 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי