תמונת רקע

שירת הבשר – מסעדת שף בשרית כשרה בצפון

שוס יצאת כשר / חדשוס  / שירת הבשר – מסעדת שף בשרית כשרה בצפון

כתבנו אשר גז חזר מהצפון נרעש. ובאמת, גילוי של מסעדת שף בשרית כשרה וצפונית הוא חתיכת גילוי. אז ניתן לו את רשות הדיבור.

“דע לך שכל עגל ועגל יש לו ניגון מיוחד משלו. ומשירת העגלים נעשה ניגון מעושן”, כך סיפר לי רבי אלעד קורנפיין מהמושבה כנרת, כלוחש סוד וברעש הגחלים הרוחשות. טוב, אני לא זוכר בדיוק איך הוא אמר את זה והאם המשפט הזה בכלל הופיע לי בחלום הלילה לאחר הביקור ב’שירת הבשר’. אבל אין לי ספק שקורנפיין היה מוכן לעמוד מאחורי האמירה הזאת ושנעמי שמר, מנוחתה עדן בבית העלמין הסמוך לקיבוץ הייתה יכולה להלחין את זה.

אז קצת על שירת הבשרים, המסעדה הכשרה שבגללה אולי לא תפסיקו לשיר בדרך הביתה

בקיבוץ קבוצת כנרת מול הימה המתוקה וקצת מתחת לרדאר פועלת אחת ממסעדות הבשרים הכשרות הטובות והמפתיעות בישראל. מסעדת הקונפסט שבנויה למעשה סביב 2 תנורי עישון לוהטים ולוחשים פועלת בשעות הערב לאורך שלושה ימים בשבוע בלבד (רביעי עד שישי). יש בה משהו שונה, ביתי יותר, לא מנוכר ומאוד משוחרר. הבשרים שעלו על שולחננו מגיעים בין השאר גם מהעדר הפרטי של “שירת הבשר” שגדל בחוות הר ציון הסמוכה. רוב הבשרים הם מעגלות שרועות באיזור, מכירות את האיזור ועבורן זו כנראה זכות גדולה לעלות על שולחן, באיזור כמובן. במסעדה לא תמצאו עגלים אלא רק עגלות. ההבדל בטעם מורגש. עגלות הן רכות יותר, שומניות יותר ופשוט טעימות יותר. הקטע במסעדה שהיא מרגישה קצת כמו ארוחת אבירים גדולה. אפשר לאכול עם הידיים. לשחרר כפתור עליון בחולצה ואת אבזם החגורה ולהתחיל בסעודה.

המסלול המושלם לפתיחת החגורה: 500 גר’, 750 גר’, ו -900 גר’

“שירת הבשר” מציעה 4 מסלולי סעודה. “מסלול צמחוני” בן 500 גרם (159 שקלים) שמציע אסאדו כבש (מדהים אך שומני להחריד, לחובבי כולסטרול בלבד), אסאדו עגלת בקר, צ’וריסוס, קדירת ציידים מצלעות וצוואר עם ירקות שורש ותוספות אורז שבושל בפוייקה עם עשבי תיבול וסיידר תפוחים טבעי. תענוג, אבל בואו, זו מנה לחלשים. לאנשים בריאים הדורשים יותר, מוצע “מסלול קרניבור” (179 ש”ח) עם 750 גרם בשר ותוספת של אנטריקוט וכוס יין או בירה על ה”מסלול הצמחוני”. חובבי האקסטרים יוכלו להזמין כאן את “מסלול הקניבל” שבו 900 גרם של סוגי בשרים שונים נוספים על התפריטים הקודמים עם פילה בקר וחזה אווז. “המסלול הזוגי” והמומלץ ביותר, לזוג כמובן, הוא כבר סעודה בת 1200 גרם של בשרים ובנוסף ליין (מיקבי רמת הגולן כמובן) ולסיידר התפוחים תקבלו בו גם קינוח מתפריט משתנה מעשי ידיה של הקונדיטורית שירה, רעייתו של אלעד.

החוויה במסעדה היא כמו הצגה. אלעד השף הראשי מסתובב בין הקרניבורים והקרניבוריות המאושרים, בודק שהם נהנים כיאות, שולף מתנור העישון עוד נתחי ענק, פורס אותם ומניח על מחבתות פלדה יצוקה לוהטות. אשתי ואני בקושי הצלחנו להתרכז בשיחה בצל רעש הגחלים הרועשות. בחיים לא דמיינו שבשר יכול להפיק רעשים כאלו נשגבים.

עוד לא סיפרנו לכם על מנת הפתיחה המפתיעה. בתוך חלת השבת התמימה, מעין בריוש יפהייפיה שהוגשה לנו עם כניסתנו למסעדה, הסתתרה הפתעה. מכירים את קונספט עוגות היומולדת עם הררי העדשים בתוך העוגה? אז זה-זה, רק למבוגרים. בתוך החלה נחבא לו בשר טחון נימוח ומתובל כיאות עם ארומה מעושנת כמובן. מעדן. דגמנו מהבשרים שהגיעו אלינו ממסלול התפריט הזוגי. אסאדו הבקר היה מנה נפלאה, האסאדו כבש היה מעט שומני עבורנו. הצ’וריסוס נעלמו כלא היו בן רגע וקדירת הציידים הייתה מנה שבטוח כל צייד היה רוצה לנגוס בה לאחר יום ציד מפרך. עוד על הפלטה- בשר הבק-ריפס, הצלעות האחוריות של האנטריקוט. תאכלו אותו בידיים, תנגסו בעצמות ותאדימו במבוכה למשמע קול ניפוץ העצמות. הכל הכל מתבסס כאן על בשר טרי ומיושן במקום בתוך ויטרינות ממש מול עיניכם היפות. המקפיא היחיד במסעדה הוא זה שמאחסן את הקינוחים בלבד.

לסיכום: זה הכל אווירה ואוויר

כל המלצרים ואנשי הצוות לבושים במיטב מחלצותיהם, וכשאני אומר “מיטב” הכוונה לחולצות-צוות מהצבא וסוף-מסלול. זה מרגיש כאילו הם חברים שלך. בטח כבר הבנתם שהאווירה כאן משוחררת וחסרת כל קודים מאופקים ומתנשאים כמו במסעדות גורמה. ביציאה החוצה, קנו לכם בשרים טריים הביתה. אל תוותרו על ההמבורגר. המחירים סבירים.

נפרדנו לשלום. זמזמנו לעצמנו שוב את שירו של הרבי קורנפיין מכנרת “וכשהלב, מן שירת הבשר מתמלא ומשתוקק לשוב לכאן שוב אל אותו ניגון של רועה”.

לפרטים והזמנת מקום

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי