תמונת רקע

שבוע שוס: פרשת חיי שרה

שוס יצאת כשר / שבוע שוס: פרשת שבוע ומתכון  / שבוע שוס: פרשת חיי שרה

בפרשתנו מככבות המגדנות. אליעזר עבד אברהם, השדכן השלישי בהיסטוריה (הראשון היה הקב”ה ששידך את אדם וחוה והשני נח ששידך אינספור בעלי חיים), מסיים את שליחותו, מצליח לשכנע את בתואל ולבן לשדך את רבקה ליצחק בן אדונו, ואז מגיע תור המתנות. “ויוצא העבד כלי כסף וכלי זהב ובגדים ויתן לרבקה ומגדנות נתן לאחיה ולאמה”.

כלי כסף, כלי זהב, בגדים – די ברור למה הכוונה. מהם מגדנות?

יש אומרים שמגדנות הם פירות. יש טוענים שהמילה מגדנות גזורה מהשורש ‘מ-ג-ד’ – מעדן, דבר מתיקה. לפי פירושים אלה, רבקה הסתדרה בחיים עם מכולה מלאה בזהב כסף ובגדים ובני משפחתה נאלצו להסתפק בפסק זמן (של מגדים, כמובן) או בחצי קילו גויאבות. האמת היא שהמסורת הזו המשיכה ללוות את המשפחה גם בדור שאחרי. כשיעקב שולח את בניו למצרים הוא מצווה עליהם לקחת מתנה לשליט: מְעַט צֳרִי, ומְּעַט דְּבַשׁ, נְכֹאת וָלֹט, בָּטְנִים ושְּׁקֵדִים. (כלומר: “שלום אדוני המשנה למלך מצרים! הגענו לכאן בשליחות דיפלומטית חשובה, אבל לא באנו בידיים ריקות. בדרך עברנו בששון הקולה והבאנו פיצוחים”)

אולם כלל לא בטוח שמגדנות הם ממתקים או פירות. המלך יהושפט נתן לבניו: “מַתָּנוֹת רַבּוֹת לְכֶסֶף ולְּזָהָב וּלְמִגְדָּנוֹת עִם עָרֵי מְצֻרוֹת בִּיהודָּה ” (דברי הימים ב כא ג). אין ספק שברשימה של כסף וזהב וערים בצורות לא נכללו פירות. בדברי הימים נאמר: “וְרַבִּים מְבִיאִים מִנְחָה לַיהוָה לִירושָּׁלִַם, וּמִגְדָּנוֹת לִיחִזְקִיָּהו מֶּלֶךְ יְהודָּה; ויִַּנַּשֵּׂא לְעֵינֵי כָל הַגּוֹיִם מֵאַחֲרֵי כֵן. כלומר, לאחר הניצחון המלך התנשא בחוזקו ועושרו מכל מה שהוא קיבל – אלה “מִגְדָּנוֹת” – כסף, זהב, יהלומים, תכשיטים, כלים וכו’.

פיצוחים או פירות, ממתקים או משכיות – כיף לקבל מגדנות ומעניין להבין את המסלול הפתלתל שעשתה המילה הזו מאז ועד עתה, כשאנו משתמשים בה בעיקר כדי לתאר מאפה. מלוח או מתוק. הבאנו כאן מתכון מעניין שאנחנו מקווים שתעשו ממנו ואיתו שוס. שהיה בתיאבון!

מאפה מלוח או מתוק בצ’יק

המצרכים

בצק עלים מופשר

ממרח שקדים (200 גרם קמח שקדים +50 גרם אבקת סוכר, כף מיץ לימון חצי כף מי זוהר-לא חובה ומים לפי הצורך)

פירות חתוכים: תות, קיווי, מנגו, תפוח, אגס, אננס

לקישוט: ממרח ריבת משמש או אבקת סוכר

אופן ההכנה – גרסה מתוקה

לחתוך את הבצק לריבועים של (בערך) 8*8 ס”מ.

למרוח מהמרציפן שהכנו על כל ריבוע

להניח פירות לפי בחירה

להכניס לתנור שחומם מראש ל-180 מעלות ל-10-15 דקות

למרוח ריבת משמש שקופה להברקה (לא חובה).

לבזוק אבקת סוכר לפני הגשה

אופן ההכנה – גרסה מלוחה

למרוח ממרח עגבניות

ירקות חתוכים: פטריות, בצל, תירס, קישוא, עגבניות, גמבה

אפשר להוסיף טחון מן הצומח שהוכן מראש (לטגן בצל, תבלינים וטחון)

מפזרים תבלינים ושמן זית – בלסאמי מעל

לאפות 10-15 דקות

מלוח או מתוק, נחטף במהירות

 

 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי