תמונת רקע

רא’צה – מסעדה גאורגית כשרה בתל אביב

שוס יצאת כשר / חדשוס  / רא’צה – מסעדה גאורגית כשרה בתל אביב

עוד מעט עוברות להן שנתיים מהטיול שלי ושל אחותי בגאורגיה המדהימה, שם יכלנו רק לקנא באנשי המקום שאוכלים אוכל מסורתי ואותנטי, מלא בעבר ובטעם.

היום זכיתי באפשרות לבקר במסעדת ראצ’ה בתל אביב בשבוע הראשון לאחר שהיא קבלה את תעודת ההכשר שלה ולחזור לניחוחות שהציפו כל פינת רחוב בארץ הקווקז.

ראצ’ה – נוסעים עם לילי לגאורגיה

“המסעדה היא כמו בית”, הסבירה לילי בן שלום בעלת המקום, “אנשים מגיעים לכאן בערבים בשביל לרקוד ולשמוח”. האווירה החמה והנעימה לא עזבה אותנו מהרגע שנכנסנו למקום עד לרגע היציאה. ריהוט עץ כבד ומרשים, תמונות על קירות המסעדה, הכל יחד יצרו את אווירת המקום וגרמו לי לתחושת שייכות מיידית. במסעדה נתן גם לקיים אירועים קטנים וגדולים (כמו בריתות, או אירועים ל18-40 איש באולם נפרד) שמערבים גם את המסורת הקווקזית עם טקסי ברכות וכו’.

לילי ואחיה ישראל (שף המסעדה) שנולדו בחבל ראצ’ה בגאורגיה (משם מגיע שם המסעדה) מצליחים להכניס את את המטבח הגאורגי ללב תל אביב ולהנגיש אותו לכל פה, הטעמים מאוזנים אך מיוחדים ומאפשרים לנו לקבל הצצה למטבח המדהים הזה.

מתחילים בהתחלה

אז התיישבנו לנו בשולחן במרכז המסעדה ונתנו לבעלת הבית להפתיע אותנו עם המנות הנבחרות שלה, שכמובן ייצגו את המטבח הגאורגי בכבוד. במנות הראשונות הוגשו לנו סלטים מיוחדים עם שמות שוברי שיניים (כמנהג הגאורגים) כגון הפטרז’אני המעולה, שכבות חציל במילוי אגוזים מרוסקים, ירק ורימונים. עוד סלט שהוגש היה האג’פסנדלי, גזר, גמבה וחצילים כולם מאודים ומטובלים בכוסברה חזקה שמאפיינת את המטבח, לצד הסלטים הוגש לחם בשם פורי טרי וטעים שנאפה במקום.

ועוברים לעיקריות – בגאורגית

למטבח הגאורגי אין תבלינים רבים, ברובו הוא מתבסס על מלח ופלפל ופלפל שאטה, הטעם מגיע בעיקר מהמרכיבים במנות, את העניין הזה מרגישים בעיקר במנות העיקריות כמו השצ’אמאדי, קדרת כבש ברוטב שזיפים ירוקים אשר מכניסה אותך לעולם הגאורגי בשניה. מנה עם בשר שבושל היטב , וטעמים חמוצים, לדעתי חמוצים מידי וקצת איזון יכול להועיל ולכן אני מאוד ממליץ להזמין לצידה אורז ולאכול את התבשיל לצידו. מנה נוספת היא הבקוריאני, קבב של המטבח המקומי עם בצלים ושאטה, קבב עסיסי ומאוזן בטעמים מלוחים וחרפים.

מהתנור של לילי

מאפים במילוי בשר שולטים במטבח הגאורגי, החינקלי כיסוני בצק ממולאים בבשר מתובלן אשר מבושלים במים קסמו לי מיד בנראותם, הבצק החמוץ והבשר הטעים הם שילוב מעולה שהצליח שף המסעדה ישראל בן שלום אחיה של לילי לאזן. בצד השני של הבצקים נצבים המטוגנים, הבליני, בלינצס ממולא בשר, הוא קריספי בצורה כה נעימה שכלל אי אפשר לתאר אותה במילים ןלכן אמליץ לכם לטעום אותו בהגיעכם למסעדה. בנוסף אליו יש את הצ’יבוריאקי, חצי ירח גם הוא ממולא בבשר מאוד מזכיר סמבוסק אך מטוגן, בדרך כלל מראה כזה מרתיע אותי, כי תמיד דברים כאלו מלאים בשמן במידה רבה מידי, אך במקרה שלנו הסיפור הוא שונה, הצ’יבוריאקי קריספי וכיפי ולא מלא בשמן כלל. הבצק הוא בצק עלים אוורירי שיוצר ממש חוויה של מרקם טוב בפה.

מתוק לי טיבליסי

באווירת הפסח המילוי של ה”ללה” ,הקינוח שמציע המקום, מאוד מזכיר חרוסת מתוקה. בלינצ’ס מטוגן ממולא בשוקלד, אגוזים וצימוקים, מוגש עם פירות העונה לצידו. מאוד מומלץ לסיים את הארוחה עם קינוח מסורתי מתוק ולהישאר עם טעם מתוק בפה.

לסיכום

יש מקומות שאני יודע שאי פעם עוד אחזור אליהם, ראצ’ה היא מסעדה כזאת. האווירה, הטעם והיחס גורמים לך לבטוח בצוות ולדעת שהם יוציאו לך את המנות הטובות ביותר שהם יכולים להוציא, תחושה כזו גורמת להנאה מובטחת מהחוויה הכללית במסעדה. האוכל מעולה בלי שום ספק ממש מייצג את המטבח הגאורגי בגאווה, וממלא את תפקידו בכבוד.

אז ראצ’ה, עוד אחזור, בשביל להזכר.

לפרטים נוספים

 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי