תמונת רקע

פיצ’ונקה – מסעדה בשרית כשרה בהרי ירושלים

שוס יצאת כשר / חדשוס  / פיצ’ונקה – מסעדה בשרית כשרה בהרי ירושלים

המקום  – בשרית כשרה עם נוף אינסופי

הגענו לפיצ’ונקה בצהרי יום שישי, אחד האחרונים לפני שמזיזים את השעון ובמקום שישי רומנטי עם קצת זמן לעצמנו, נתחיל במירוץ נגד השעון.

מעבר לאוכל ולקטע של מסעדה כשרה עם בשרים מעולים אי שם בהרים, הקטע של פיצ’ונקה הוא המיקום – בפיתולי נס הרים, לא רחוקה מדי מהמרכז, על צלע של הר, אבל בקטע בורגני ולא מסוכן, שוכנת מסעדה רחבת ידיים בעיצוב כפרי עם מרפסות אירוח תלויות שבסוכות הופכות לסוכות אירוח ענקיות.

הבסיס של האוכל בפיצ’ונקה הוא ייצור עצמאי – במסעדה מייצרים הכל, מא’ ועד ת’ ממש. ישנו טאבון שבו אופים מאפים נהדרים, ממרחים נרקחים במקום והקונדיטור מרכיב קינוחים.

הדבר שבו לדעתנו פיצ’ונקה מצטיינת הוא הבשר והאירוח. האווירה מאד לבבית ונעימה, יש משהו רגוע באוויר. אולי בגלל הטבע.

פותחים – כיף אמיתי עם ריח של בית

התחלנו את הארוחה שלנו בפוקצ׳ת טריו ממרחים (38 ש״ח) – הפוקצה הייתה טריה, נימוחה וטעימה שחבל על הזמן. אפילו אני, שלחם זה לא משהו שעושה לי את זה, נשנשתי. הממרחים (עגבניות, פסטו, זיתים) היו נעימים ומאוזנים והורגשה הטריות שלהם.

המשכנו במיקס פטריות (38 ש”ח) – הרבה פעמים שמזמינים מיקס פטריות מקבלים הרבה סויה ומעט פטריות… לא הפעם. כמות יפה של פטריות, רוטב מאוזן. עבורי השומשום למעלה היה טיפה מיותר, אבל נראה לי שזה עניין של טעם אישי.

עיקריות – המון בשר עם איכות טובה וערך טוב

גולת הכותרת בארוחה הזו היה מבחינתי חזה המולארד (54 ש”ח). לאחר ששככה התלהבותי מהתמורה לכסף ומהעלות הנמוכה של המנה לעומת התמורה, התחלתי להתעסק בטעם. וזה היה טעים. הבשר נימוח מאוד, עשוי בול במידה הנכונה. הרוטב עובד כקישוט ולא מכסה על המנה.

בקיצור- אחלה מנה.

היינו די מלאים אבל לא יכולנו להתנגד והזמנו גם פלטת בשרים ליחיד שבאה עם תוספת אורז או תפוחי אדמה (129 ש”ח) וכוללת ספריבס, נקניקיות צ’וריסוס, אנטריקוט, פרגית, קבב טלה. הבשרים כולם היו טובים עם פשטות שנותנת כבוד לבשר ומבליטה את זה שבפיצו’נקה פשוט בחרו בשר טוב.

קינוח

לקינוח הזמנו פיצ’ונקולדה (52 ש”ח). השוקולד המריר שהתלווה למנה היה איכותי וטעים מאד. הגלידה נחמדה. לא יותר.

גם בסוכות

אנחנו ממליצים על פיצ’ונקה בגלל האווירה, הנוף, האוכל והחלל. מדובר בחלל גדול שבסוכות מוקמת בו ממש “הסוכה של ישראל” – משקיפה על הנוף וענקית. למעשה מדובר בשתי סוכות:

סוכת vip על צלע הר שמכילה  30 איש

סוכה גדולה במרפסת שמכילה עד 170 איש

בחג יהיו גם מתנפחים לילדים.

מעבר לכך, פיצונקה היא מקום מושלם לאירועים (עד 400 איש). בקיצור, בואו לפיצונקה יהיה שוס עמוק בנוף.

כשרות: רבנות מטה יהודה, בשרי.

מתאים גם לאירועים.

לפרטים נוספים

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי