תמונת רקע

נחמן – כשמעשנה כשרה פוגשת בשר

שוס יצאת כשר / חדשוס  / נחמן – כשמעשנה כשרה פוגשת בשר

יצאנו לזכרון יעקב לאכול בשר אצל רונן רביב המצוין. ממש בתחילת המדרחוב, באווירה ציורית ונינוחה, שוכן הבית של משפחת רביב. הבית עבר מדור לדור והיום מתגורר בו השף רונן רביב – שבשלושת העשורים האחרונים מתעסק בכל מה שקשור לאוכל טוב ואיכותי.
ביום פועלת כאן מסעדת ״נחמן״, שמגישה חומוס נהדר ומנות בשריות, ולצידה חצר אירועים ציורית ונהדרת ובה פועל קייטרינג ״הנשיקה״. על כל המבצע הזה מנצח רונן ביד רמה, ועכשיו הוא החליט להגשים עוד חלום: דוכן קטן ואיכותי של מעשנת בשר, עם מספר מנות קטן שנבחרו בקפידה והמתכון שלהן פוצח במשך שנים. הדוכן פועל בימי רביעי וחמישי, בחצר הבית, באווירה נעימה ולא מחייבת, והבשר – ללקק את האצבעות.
אכלנו אסאדו מדהים ובריסקט בסגנון ניו יורקי אמיתי – שנכבש שעות בתבלינים ואחר כך בילה 12 שעות במעשנת. הבשר היה נימוח ומלא בטעמים, והוא היה מלווה בתפוח אדמה צלוי ובירקות: כרוב כבוש ביתי, חצילים ועגבניות צלויים. ליד הבשר נהנינו גם מחומוס נהדר, שבא מהמסעדה. מנות הבשר הקטנות יותר היו מצוינות גם הן: אכלנו קבב מצוין ונקניקיית צ׳וריסו שהייתה עסיסית ובטעם מדויק.
רונן משקיע בטעמים ובבשר איכותי, ונותן למנות את כל כולו – והתוצאה מצוינת. אפשר לומר, ללא ספק, שזהו הבשר הטוב ביותר שאכלנו בשנה האחרונה.

המעשנה עובדת בימי רביעי וחמישי, בחצר בית רביב, ותמשיך לעבוד גם כל החורף – באוהל שיבנה בחצר.

רחוב המייסדים 37, זכרון יעקב.

לפרטים נוספים

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי