תמונת רקע

מרוקאית בעיר הגדולה- אווה סאפי

שוס יצאת כשר / חדשוס  / מרוקאית בעיר הגדולה- אווה סאפי

מרוקאית בעיר הגדולה- אווה סאפי

על המטבח

המטבח המרוקאי הוא מהאהובים עלי. הוא מורכב מעולם רחב, מושפע מתרבויות רבות ובעיקר תמיד מתובל בטוב טעם. הטאג׳ין שהוא מאכל ברברי צפון אפריקאי, המטבוחה שמגיעה מהעולם הערבי, השקשוקה הכל כך ארצ-ישראלית מקורה בכלל בתרבות הברברית והגיע אלינו עם נגיעות ים תיכוניות והטנזיה והמופלטה שמעטרות שולחנות עמוסים כל טוב בחגי ישראל. ומאיפה הכל מגיע? מרוקו שיושבת בחלקה הצפוני מערבי של אפריקה נמצאת על ציר מרכזי שבו עברו עמים שונים ותרבויות שונות שכל אחד מהם השאיר את חותמו- ברברים, ספרדים וצרפתים, תרבויות מוריות וערביות שונות ואפילו השפעה יהודית ישנה בין סירי הקוסקוס והסלטים החריפים.

“אווה סאפי” מנסה להמחיש בדיוק את המגוון הרב תרבותי במטבח המרוקאי אבל גם עם טוויסט מודרני ואווירה עכשווית. “אווה סאפי”- מסעדה שהוקמה על ידי האחים מיקו ושמעון ברק מביאה טעימה מהעולם הצפון אפריקאי ומהמטבח המרוקאי. לטובת זה הם לקחו שפית מחוננת בעלת נסיון, הלוא היא אמא סוליקה, שיצרה תפריט עשיר במנות דגל של המטבח בו גדלה ואף הקפידה לרדת לדקויות עם צוות המטבח – הרי בסוף אוכל מרוקאי מבשלים עם הנשמה. למטבח המרוקאי הוסיפו האחים אווירה מוקפדת ומשלבת בין הרמון מרוקאי מקורי שמתבטא בספות הישיבה הצבעוניות, כלי ההגשה המקוריים כמו הבראד (קנקן תה מרוקאי) וכוסות התה המעוטרות, וציורי קיר מיוחדים, בשילוב עם מוזיקה אלקטרונית בנגיעות ערביות ותפריט אלכוהול מגוון.

הארוחה

אז מה אכלנו? בתחילת הארוחה קיבלנו מגוון סלטים שמייצגים את היד הרחבה במטבח המרוקאי- סלט סלק, סלט גזר, מטבוחה, סלט פלפלים וסלט עגבניות חריפות (49 ש״ח). מיד לאחר מכן, המנות הראשונות כללו: סיגרים ממולאים בבשר צלעות בקר ואסאדו בבישול ארוך בתיבול פיקנטי עם טחינה, סלסה חריפה וסלט זוקיני חמצמץ (55 ש״ח) ופסטייה טלה בבישול ארוך (56 ש״ח) שבהן הורגש השילוב בין ההמטבח המרוקאי המתובל והעסיסי לבין אוכל מדויק, נקי, נעים לעין ומרגש את החך. כשהעיקריות הגיעו כבר לא היה לנו מקום ועדיין לא יכולנו לוותר על קציצות הדגים ממוסר ודניס ברוטב מרוקאי (49 ש״) וכמובן הטאג’ין המסורתי שהוגש עם ירקות שורש וגרגרי חומוס (69 ש״ח) שגרמו לנו להבין שאנחנו צריכים לבוא שוב.

 

אם אתם מחפשים אוכל מרוקאי בהגשה מודרנית- “אווה סאפי”

תזכרו מה אמרתי…

 

אווה סאפי

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי