תמונת רקע

מסעדת המוציא – חווית שוק אותנטית

שוס יצאת כשר / חדשוס  / מסעדת המוציא – חווית שוק אותנטית

להסיט את המסך

צהרים-אמצע שבוע-שוק מחנה יהודה

כשאני מגיעה לטעום אוכל במסעדה אני נעה בתוך חוסר הנוחות של המשחק : כמה הוא אותנתי? כמה הוא אמיתי? האם כל סועד שיגיע יקבל את אותה חוויה או רק מפני שאני חובשת את כובע המבקר אני מקבלת חוויה אחרת לגמרי. התחושה המתעתעת הזו התנפצה לרסיסים עם כניסיתי להמוציא.

מסעדה הומה, סועדים חוגגים יומולדת, קבוצת אורחים מחו”ל, זוג מאוהב בקצה, משפחה וילדים מתרוצצים. חוויה של שוק.

המסעדה ממוקמת סמוך לשוק מחנה יהודה, והאווירה אכן ממשיכה את כיוון הברור של השוק. צבעוני ושמח.

תפריטים בהמוציאהראשונות הצבעוניות

המטבח פרס בפנינו פלטה של מנות ראשונות , צבעוניות להפליא:  סיגר בשר חריף- קריספי מתפוצץ בפה, דגים בשרמולה מנה מצוינת של דג פיקנטי ולימוני. סלט של פול  וקציצות דג שמחזרים אותי לרגעי הקיצוץ של הירקות, ממש ניתן ולדמיין את השף הקוצץ.  והפיתות – פיתות אפויות ואווריריות שעבדו טוב עם כל ניגוב של רוטב שנשאר.

לחם וסלטי פתיחה בהמוציאהמסעדה עברה לא מזמן למשכנה החדש סמוך ממש לשוק, מסוקרנות ומבושמות ממעוט אוזו של צהריים אנו פותחות שיחה פתוחה  עם השף  אבי לוי. “הקירבה לשוק מוסיפה גוון חשוב בתהליך יצירת המנות , שיטת העבודה השתנתה עכשיו אנחנו פוקדים את השוק מידי בוקר וזה נותן לנו מרחב יצירה גדול יותר”.  הצבע, המרקמים והטעמים השאירו  אותנו מסוקרנות לשלב העיקריות.

סיגר בהמוציא בישול ביתי עטוף בסרוויס של מסעדה – עיקריות

“השינוי, כך מדייק השף,  הוביל אותנו ליצור מנות של הקארט: לקחנו את כל הטעמים ושיטות מהבישול הביתי והכנסנו אותם לסרוויס של מסעדה” עם בשורה כזו המשכנו לעיקרות. התחלנו  בארטישוק הממולא, מנה מצולתחת כראוי שלא מתביישת בטעמים הביתיים הרבים שלה: טעם של פרגית, לימון  וזיתי קלמטה לצד עטיפת שף מוקפדת ביותר. מנה נוספת שבחנו לטעום היא קציצות אורז -בולט, מנה מדהימה שבה מטגנים את האורז ונוצר מין משחק בין קרספיות, לרכות בעשייה, מנה שמסמלת את הדרך שעברה המסעדה הזו ואת המשחק המורכב של  מנת שף  ומנה ביתית.

מנה במסעדת המוציאלחגוג את הסוף- מנות אחרונות

כיאה לאירוח המוקפד והנעים סיימנו בצלחת מלאה כל טוב של קינוחי הבית, הכל כמו שהמוציא מצטיינת בה נעשה במקום מתוך כבוד אמיתי למסורת, על הצלחת הוגשו :סיגר ממלוא בפיסטוק עוגיות יויוי (עוגית  שקדים), מופלטה ועוגיות סולת. כל אלו הוגשו ולצד קנקנן תה מפואר לחתימת הארוחה .

תה וקינוחים במסעדת המוציאהמוציא זו מסעדה כנה, אמיתית שנותנת לזמן ולמקום להשפיע עליה, המנות והאירוח מלווים בכבוד אמיתי למסרות הבישול והאפייה הביתיים אך ללא מורא של שינויים ורוח הזמן . קחו לכם כמה שעות במחנה יהודה ובואו לנדוד בתוך מטבח, בית היוצרות של אבי לוי . מבטיחה שיהיה מעניין לחך.

 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי