תמונת רקע

מסעדות כשרות בקיסריה

שוס יצאת כשר / מסעדות כשרות בקיסריה

מסעדות כשרות בקיסריה: המומלצות של קובי אריאלי וחברים

עיר הנמל העתיקה היא אזור תיירותי משגשג בעוד היישוב קיסריה הוא יישוב ששואב אליו מיליונרים מהארץ והעולם ואנשים מוכרים, ביניהם גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו. החיבור הזה בין עתיקות ובין וילות מפוארות, לצד חוף הים היפיפה של קיסריה, יוצר כאן מקום מסקרן לבוא ולבקר בו. אבל אם אתם מחפשים מסעדה כשרה בקיסריה כנראה שמצפה לכם אתגר אמיתי.

איך בחרנו את הכשרות המומלצות?

את המסעדות הכשרות באזור קיסריה יכולנו לספור על עשר אצבעות ולהישאר עם עודף. למרות שמדובר ביישוב שמגיעים אליו הרבה מאד מבקרים, בין אם בזכות הגן הלאומי או בזכות המלונות שלאורך החוף, עדיין לא מצאנו בקיסריה הצע גדול של מסעדות כשרות.

ובכל זאת, בחיפושינו אחרי מסעדה כשרה בקיסריה גילינו כמה אחדות שבאמת מספקות את הסחורה. בדקנו את האוכל בכל אחת מהן, טעמנו וחווינו, התרשמנו גם מהיחס ומהשירות וכמובן מהקונספט כולו ומהאווירה.

מסעדות כשרות בקיסריה: אזורי הבילוי בקיסריה והסביבה

בכל הקשור לבילויים קיסריה מציעה בעיקר את סביבת העיר העתיקה, בה ממוקמות מרבית המסעדות. מכיוון שמדובר בסופו של דבר ביישוב קטן, סקרנו בשבילכם גם כמה מאזורי הבילוי באזור קיסריה.

הגן הלאומי והעיר העתיקה: זהו כנראה המרכז של הבילויים בקיסריה. לצד העתיקות, אמת המים העתיקה וקו החוף היפיפה, הגן הלאומי של קיסריה מציע גם בילויים רבים, ביניהם בילויים במסעדות ובתי קפה. רוב המסעדות בתוך הגן פתוחות בשבת ואינן כשרות אבל אפשר למצוא מסעדות כשרות בקיסריה שממוקמות כאן וסגורות בסופי השבוע.

מתחם הגולף: מתחם הגולף נמצא בסמוך לחוף בתוך היישוב. המתחם הוא גם בית לכמה מסעדות ומסביבו תמצאו בתי קפה ומסעדות שונות, אולי בזכות הקרבה לבתי המלון שבקיסריה. לא כל המסעדות באזור מתחם הגולף כשרות.

אזור התעשייה קיסריה: אזור התעשייה קיסריה נמצא במזרח היישוב, קרוב לגבולות פרדס חנה-כרכור והוא משרת את תושבי שני היישובים הללו. תחנת הרכבת הסמוכה הביאה לכאן הרבה חברות ועובדים שנהנים מארוחות צהריים במסעדות רבות בסביבה. אם אתם מחפשים סושי כשר בקיסריה זה המקום. שפע של מסעדות חלביות בקיסריה ממוקמות כאן ויש גם כמה אופציות בשריות.

אור עקיבא – אורות: היישוב הצמוד לקיסריה הוא מקום מתפתח לא פחות מהשכנה היוקרתית. במרכז אור עקיבא נמצא קניון אורות שמשרת את כל תושבי האזור ויש בו מסעדות כשרות ובתי קפה של רשתות מוכרות.

מתחם גן שמואל: במרחק נסיעה של כעשר דקות מקיסריה נמצא מתחם גן שמואל. המתחם הצמוד לקיבוץ הנושא את אותו השם הוא בית להרבה מאד מסעדות, בתי קפה, חנויות ומקומות בילוי. רוב המסעדות במתחם אינן כשרות.

מול זכרון: עוד מתחם קניות במרחק נסיעה של כרבע שעה מקיסריה הוא מתחם מול זכרון שנמצא בכניסה המערבית למושבה זכרון יעקב. במתחם תמצאו מסעדות כשרות לצד בתי קפה הפתוחים בשבת, חנויות ובוטיקים ובקרוב גם בית קולנוע.

מסעדות כשרות בקיסריה: גופי הכשרות ביישוב

קיסריה שייכת למועצה האזורית חוף הכרמל וכיישוב קטן, אין בה מועצה דתית עצמאית. רבנות חוף הכרמל היא האחראית על מתן אישורי כשרות בקיסריה וביישובי הסביבה שאינם רשות מקומית עצמאית.

הרב צבי אלון הוא רב הקהילה בקיסריה והוא האחראי לתהליכי הכשרות במסעדות ובבתי הקפה בסביבה. לצד הרבנות בחוף הכרמל, מעניקה גם המועצה הדתית זכרון יעקב סיוע בכל הקשור לפיקוח על כשרות במוסדות אוכל בקיסריה והסביבה. רב המועצה הדתית בזכרון הוא הרב מרדכי אברמובסקי ואיתו שורה של משגיחי כשרות שדואגים לפיקוח באזור.

מסעדות כשרות בקיסריה: חוויות קולינריות וסתם חוויות

כאמור רוב החוויות התיירותיות שתעברו בקיסריה קשורות לביקור בגן הלאומי ובין ממצאי הארכיאולוגים שחפרו כאן במשך שנים. ובכל זאת, באזור חוף הכרמל בו נמצאת קיסריה ישנן כמה אטרקציות שכדאי להכיר.

האזור שופע ביקבים רבים, שאותם מפעילים חקלאיים מאזור חוף הכרמל, זכרון יעקב, בנימינה ופרדס חנה. בין היקבים תמצאו את יקב תשבי הותיק, שאותו מנהלת משפחת תשבי. היקב כולל גם מרכז מבקרים ומסעדה כשרה שאפשר לבקר בה והוא נמצא במרחק של כעשר דקות נסיעה מקיסריה.

עוד יקב כשר שכדאי להכיר הוא יקבי בנימינה. מרכז המבקרים של יקבי בנימינה פתוח במהלך השבוע ואפשר להגיע לסיור ולטעימות של היינות שמיוצרים במקום.

 

למענה מיידי