תמונת רקע

מלכה – הכשרה החדשה של איל שני

שוס יצאת כשר / חדשוס  / מלכה – הכשרה החדשה של איל שני

בעודנו מספרים לחברינו ד’ וא’ על ביקורנו בכשרה החדשה של איל שני, מלכה, נזכרו הם בהיסטוריה הכשרה של שני במסעדת ברונו עליה השלום, בתחילת שנות האלפיים. ברונו, עליה השלום, שכנה בעזריאלי והיתה אחת מחלוצות טרנד הגורמה. מסעדת מלכה נפתחה במקום מסעדת ליליות שהייתה אבן דרך בתחום המסעדנות הכשרה. גם מבחינה חברתית הייתה ליליות אבן דרך ושיתפה פעולה עם על”מ להעסקת בני נוער בסיכון. שני ימשיך לקיים את הפרויקט של על”מ והמסעדה תמשיך לקדם ולהכשיר בני נוער בסיכון.

כאמור, שני היה חלוץ מסעדות הגורמה הכשרות. ייתכן וגם עכשיו הוא יוצר טרנד חלוצי- מלכה היא מסעדה מסוג חדש עבורנו שומרי הכשרות. זה בר מסעדה באמצע העיר עם המון מנות קטנות שמאפשרות לבלות את הערב בסטייל פחות מחייב (וגם פחות יקר מן הסתם). האווירה אפלולית ומגניבה, ברקע מוזיקה חזקה יחסית והתחושה מאד, איך נקרא לזה בלי להשמע פרובינציאלית, הכי תל אביבית שיכולה להיות. אחרי שדיברנו על האוירה הגיע הזמן לדבר על האוכל – טעמנו מטיאס  עטוף בבליני ענק מבושם באיולי (47 ש”ח). האמת לקח לנו זמן להתרגל למנה. היא טיפה הזכירה קידוש. אחרי דקת התרגלות התלהבנו מהחדשנות ומורכבות הטעמים. ישבנו על הבר. ופתאום, כמו משום מקום, הגיעו זוג חברים מימי בני עקיבא הרחוקים. חלקנו איתם פוקאצ’ת אוקיינוס עם פלפלים קלויים, סלט חצילים וזיתים (65 ש”ח). הפוקאצ’ה היתה פריכה צהובה ענקית ומשתלמת (למרות המחיר, מדובר במנה שבקלות מתאימה לארבעה). הפלפלים, החצילים והזיתים ליוו אותה בשלמות והפכו את הניגוב למשהו אחר ממה שהתרגלנו אליו, עדין יותר, מעניין ועשיר יותר. כדי לאזן את מסיבת הפחמימות הזמנו קרפצ’ו סלק מפוחם עטוף בשמן זית וחזרת לבנה – מנה מעניינת, מתאימה לחובבי ז’אנ  החזרת והסלק (44 ש”ח). לצד הסלק הגיע פילה חציל עטוף בשמן זית (34 ש”ח) – מנה מושלמת – יפה בעיניים, עדינה מאד בטעמיה. לעיקרית הזמנו פילה פפר וויסקי סטייק (105 ש”ח) לו חיכינו זמן רב. ההמתנה לוותה בצ’ייסרים שהתקבלו מהבר ובהתנצלות כנה על האיחור. ת’אמת, היה שווה לחכות – הסטייק היה במרקם מושלם, הוויסקי והפלפל נתנו לבקר ארומה מיוחדת, מן חריף עם עוקץ מתקתק. 

לקינוח הזמנו ג’לי פרחי חבצלות מים. הגיע משהו מיוחד – מן ג’לי שקוף, בתוכו צפה פריחה. היה נחמד, חוויתי, חדשני. הטעם? זו הפעם הראשונה שטעמנו משהו כזה, את טיפה קשה להגדיר – ארומה של פרחים, מתיקות מתונה מאד.

התפריט במסעדה משתנה. קשת המחירים נעה בין 40-60 ש”ח למנות ראשונות, מנות עיקריות החל מ – 67 ש”ח וכלה ב – 180 ש”ח. לסיכום: המסעדה מיועדת למיטיבי לסת. אנשים שראו דבר או שניים, אכלו, בילו, יצאו כשר ועכשיו מחפשים את הדבר הבא. המקום שמח, מאפשר בילוי זול יחסית ולא מחייב. העניין הוא פתיחות – לנסות דברים חדשים ,לנסות אוירה אחרת.

צאו למלכה, יהיה שוס!

בשרי, כשרות רבנות תל אביב

כתובת: ויצמן 4, פינת דפנה 2, תל אביב

לפרטים נוספים

 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי