תמונת רקע

מדריך למטייל המסורתי בתל אביב

שוס יצאת כשר / טיפים ומסעדות כשרות למטייל המסורתי  / מדריך למטייל המסורתי בתל אביב

מסעדות כשרות בתל אביבאכלתם? שבעתם וברכתם? רוצים לדעת עוד על איזור תל אביב? בשביל זה אנחנו כאן עם טיפים למטייל המסורתי והדתי בתל אביב. צאו לשטח, יהיה שוס!

מסעדות כשרות בתל אביב נמצאות במתחמי בילוי שונים. למרות שבתכלס’ אנחנו במערכת שוס הכי אוהבים לאכול, אנחנו מתייחסים לאוכל כחלק מבילוי כולל ושואלים את עצמנו בחלק מן המקרים מה נמצא ליד המסעדה ומה עוד אפשר לעשות. לכל מתחם בילוי יש מאפיינים אחרים וחוויה אחרת. לפעמים זה מה שנמצא ליד, לפעמים אלו המבנים, האוכלוסייה, השופינג, בקיצור, בואו נצלול.

אזורי הבילוי המרכזיים בעיר תל אביב

אזור מרכז העיר, כיכר רבין, אבן גבירול:

ברחוב אבן גבירול ניתן למצוא מסעדות כשרות רבות, מרביתן בסגנון אוכל רחוב. הבילוי באזור הזה הוא עירוני קלאסי – ברמת השופינג ניתן למצוא את גן העיר, קניון מותגים פתוח ונחמד. בגזרת המשהו לראות ניתן למצוא את כיכר הבימה החדשה ואת האנדרטה לזכר רבין.

אזור רוטשילד- שינקין – אחד העם- שוק הכרמל:

תל אביב הישנה במיטבה. רחובות קטנים, בוטיקים וקניות מן הסוג המפתיע והיצירתי. באזור ניתן למצוא  מעט מסעדות כשרות. ברמת הטיול – יש כאן חוויה יוצאת דופן – שדרות רוטשילד וכל מה שקורה בהן, הרחובות הקטנים והאווירה של פעם פשוט עושים לנו את זה.

רצועת החוף, בן יהודה:

על החוף והטיילת כבר דיברו ושוררו ואין לנו הרבה להוסיף מלבד לציין שזה כיף – לטייל בחוף, לעצור לאכול משהו ולהמשיך.  בן יהודה הפך במשך הזמן ל”פריס/מילנו הקטנה”. בנוסף למנייני תפילה עם נגינות מיוחדות ברחוב, ניתן למצוא מגוון מסעדות כשרות מדהימות שכל אחת מהן מספקת חוויה אחרת ממש.

הנמל:

מתחם ייחודי שיש בו מספר מסעדות כשרות מרביתן מזן הרשתות. בנמל נחמד מאוד לשוטט, אפשרויות הבילוי מתאימות לכל המשפחה ומאד נוח לטייל בו עם ילדים.

שרונה:

יש מסעדות כשרות בשרונה. שוט לא הרבה. המתחם יפהפה וכיף לטייל בו. יש בו הכל – גן משחקים נהדר לילדים, שוק אוכל מקורה שאפשר למצוא בו דברים, בניה יפה ואווירה כיפית של יום חופש. מומלץ בחום.

קניון רמת אביב:

את הקניון הזה הזכרנו לטובת חברותינו המותגיסטיות מ וז’ שהגיעו כל הדרך מירושלים כדי לקנות משהו לבר/בת מצווה…האמת שתל אביבים אמיתיים לא ממש אוכלים ברמת אביב ובכל זאת, מדובר בקניון מצוחצח וממותג לעילא שניתן למצוא בו כמה מסעדות כשרות_ שבהן ניתן לנקר בין הידוק חגורה אחד למשנהו.

רמת החייל:

איזור תעשייה, בעיקר תעשיית הייטק אבל לא רק. באיזור ניתן למצוא מגוון גדול מאוד של מסעדות כשרות-כאלו שמיועדות לבילוי יומי וגם כאלה שמיועדות לבילוי ערב במקום בו יש שפע יחסי של חניה וחוויה שהיא לאוו דווקא ייחודית לתל אביב.

מתחם התחנה ונווה צדק:

מתחם התחנה הוא אחיו הגדול של שרונה אם כי נמצא באיזור הרבה יותר מעניין של העיר. סמטאות נוה צדק רומנטיות, הים ליד, הבוטיקים ממול והשמים כחולים. בשבילנו זו החוויה האולטימטיבית. המדריך השלם לנוה צדק יכול לתת לכם מושג איפה נמצאות המסעדות הכשרות באיזור.

יפו:

העיר הקטנה הצמודה לתל אביב היא כבר מזמן מעוז קולינרי, בעיקר של אוכל עדות איכותי וטוב. חומוסיות מעולות, בתי אוכל בולגריים, מזרח אירופאיים ומזרחיים, פאבים ומסעדות דגים – יפו היא מקום מושלם לאכול בו אוכל כשר וטוב. לאורך הנמל המתחדש נפתחו גם כן מסעדות רבות, לא כולן כשרות, אבל אפשר לקנח את הערב לאחר הארוחה הכשרה בצעידה במתחם היפה מול הים.

גופי כשרות שפועלים בעיר

עם התרבות העסקים שומרי הכשרות בעיר, התרבו גם גופי הכשרות שנכנסו אליה. מרבית העסקים בעיר מושגחים על ידי המועצה הדתית תל אביב שנותנת את תעודות הכשרות לעסקים בעיר.

אגף הכשרות ברבנות הראשית אחראי מקצועית על המשגיחים והם עוברים השתלמויות בנושאים שונים. _ סרטון בתשלום על עבודת הרבנות. המועצה הדתית בתל אביב מעניקה שני סוגי הכשרים למסעדות כשרות בתל אביב – כשרות רגילה וכשרות מהדרין.

מידע נוסף על המועצה הדתית בתל אביב תוכלו לקרוא כאן: http://www.rabanut.co.il/show_item.asp?levelId=60063

ישנן מסעדות כשרות מעטות בתל אביב שמלוות בהשגחה פרטית. מסעדות כשרות עם השגחה הלכתית-אורתודוכסית שלא מוכרת על ידי הרבנות. לגוף הזה ישנם משגיחי כשרות שעמדו במבחני השגחת כשרות מטעם משרד הדתות, ומלווים הלכתית באופן רציף על-ידי הרב ליבוביץ, הרב אביע”ד סנדרס והרב איתמר נחמני.

חוויות קולינריות כשרות בעיר תל אביב

תל אביב מציעה חוויות קולינריות רבות גם למי שאינו רוצה לסעוד את ליבו באחת המסעדות הכשרות בעיר.

בתי הספר לבישול ואפייה בעיר ובערים הסמוכות, ביניהם דן גורמה, בישולים ואחרים, מציעים לא פעם קורסים וסדנאות בישול שמתאימים לציבור שומר כשרות, אך יש לבדוק מראש האם המקום אכן מתאים.

הקסם הקולינרי של תל אביב בא לידי ביטוי גם בשווקים החדשים שנפתחו בשנים האחרונות. לצד שוק שרונה, שמציע מעדניות, גלידריות, דוכני שוק וחנויות אוכל רבים וטובים, שחלקם בעלי תעודות כשרות, אפשר למצוא את שוק תל אביב צפון בו לא מעט מסעדות ודוכני אוכל, שוק הנמל הותיק יחסית ולאחרונה נפתח גם שוק אלנבי-רוטשילד.

גם השווקים הקלאסיים, מהכרמל דרך שוק לוינסקי ועד שוק התקווה, מספקים הצצה לאהבה הקולינרית של התל האביבים, בימי שישי תמצאו כאן את כולם ותוכלו להנות גם מדוכני אוכל וטעימות של מטעמים אותנטיים מעדות ישראל הרבות.

 

 

 

 

 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי