תמונת רקע

מדריך למטייל המסורתי ברחובות

שוס יצאת כשר / טיפים ומסעדות כשרות למטייל המסורתי  / מדריך למטייל המסורתי ברחובות

מדריך למטייל המסורתי ברחובותאכלתם? שבעתם וברכתם? רוצים לדעת עוד על איזור רחובות? בשביל זה אנחנו כאן עם טיפים מיוחדים למטייל המסורתי והדתי. צאו לשטח, יהיה שוס!. רחובות היא עיר קטנה שמתגוררים בה נכון להיום כ-130000 אלף תושבים. למרות זאת, יש בה קניונים, מרכזי תעסוקה ואזורים מסוימים שמהווים גם מוקדי בילוי לתושבי העיר. חיפוש אחר מסעדות ברחובות כשרות ומומלצות הוביל אותנו לכמה נקודות שכדאי להכיר.

אזורי בילוי ברחובות

פארק המדע:

בצפון של רחובות התפתח בעשר השנים האחרונות פארק עמוס בחברות הייטק, מרכזי פיתוח ומשרדים. הפארק כולל חברות כמו אלביט, היולט פקארד ו-Moovit. לצד החברות הרבות ואולי בזכותן, נפתחו באזור לא מעט מסעדות, בתי קפה, שטחי מסחר וחנויות, פאבים ומקומות בילוי. אם מתחשק לכם לטעום סושי כשר רחובות תספק לכם כמה אופציות לבחירה באזור הזה.

מרכז העיר:

מרכז העיר רחובות בין הרחובות בילו והרצל הוא עוד אזור בילויים ואוכל גדול בעיר. במרכז האזור עומד קניון רחובות הגדול, שהוא הקניון המרכזי בעיר. בתוך הקניון תוכלו למצוא בתי קפה ומסעדות רבות, ביניהן תוכלו לאתר גם כשרות. לצד קניון רחובות ממוקם גם קניון קטן נוסף, שנמצא ברחוב הרצל וגם בו תוכלו למצוא מסעדה כשרה ברחובות או בית קפה שמתאים לשומרי כשרות.

רחובות החדשה:

בשכונת רחובות החדשה תמצאו את אזורים סנטר, מרכז קניות גדול ובו מסעדות, בתי קפה וחנויות. בין היתר יש בתוך המרכז רשתות מסעדנות כשרות. השכונה המתפתחת מאכלסת בעיקר משפחות עם ילדים.

בילו סנטר:

אמנם לא בתוך שטח העיר, אבל סמוך לה, נמצא בילו סנטר. המרכז הגדול עמוס בחנויות, אאוטלטים וגם מסעדות ובתי קפה. לא כל המסעדות במתחם כשרות שכן רבות פתוחות בשבת.

רחובות ההולנדית:

שכונה שהוקמה לפני כעשור ומתאפיינת בבתים פרטיים, בתי קומות ובעיקר תחושה משפחתית ואורבנית. השכונה כוללת בתי ספר, גני משחקים ושירותים למשפחות, בין היתר הוקם בה קניון רחובות ההולנדית שבתוכו מסעדות, בתי קפה וחנויות.

גופי הכשרות שפועלים בעיר

המועצה הדתית רחובות היא המפקחת על תחום הכשרות בעיר. תחת מחלקת הכשרות בניהולו של הרב יעקב ש. לייזער נמצאים מאות עסקים, ביניהם מסעדות כשרות ברחובות והסביבה, איטליזים, אולמות אירועים ועוד.

המועצה נותנת מענה גם ליישובים קטנים סמוכים. תחת מחלקת הכשרות במועצה הדתית פועלים תשעה משגיחים שדואגים לפקח על תחום הכשרות במסעדות ובעסקי האוכל בעיר.

חוויות ברחובות

לצד המסעדות הרבות, בתי קפה, הקניונים, הפאבים ושאר מקומות הבילוי ברחובות, יש בה קסם מיוחד – קסם המדע.

אחת האטרקציות הכי מסקרנות בעיר היא מכון דוידסון לחינוך מדעי. המכון מציע פעילויות לילדים ולבני נוער במהלך השנה, לצד מחנה קיץ מיוחד לבני נוער שבמהלכו הם לומדים מדע, חוקרים ומקבלים טעימה ממה שקורה במכון ויצמן. תחת פעילות המכון פועל גם גן המדע, שבו מתקיימות פעילויות לאורך השבוע ואפשר גם לחגוג ימי הולדת ואירועים.

בעיר עצמה לא קיים חוף ים, אבל רבים מתושבי רחובות מבלים בים שעות ארוכות, בזכות הקרבה לחוף פלמחים הפופולרי ולחופי העיר ראשון לציון.

כמה דברים שלא ידעתם על רחובות

  • רחובות היא אחד היישובים הותיקים בארץ. היא הוקמה בתקופת העלייה הראשונה על ידי עולים מפולין ועלתה על הקרקע ב-1890.
  • בעשורים האחרונים רחובות היא עיר קליטה גדולה לעולים מכל העולם, כשהקהילות הגדולות ביותר הן מאתיופיה ומחבר העמים.
  • למרות שמדובר בעיר קטנה יחסית פועלות בה חמש מכללות שונות, ביניהן המרכז האקדמי פרס, מכללת אורט רחובות והמכללה הדתית מורשת יעקב.
  • רחובות נחשבת לעיר המדע והתרבות הרשמית של ישראל.
  • סמל העיר כולל תפוזים, המציינים את היותה יישוב חקלאי בתחילת הדרך ואת נוף הפרדסים שעדיין נשקף מחלק מהשכונות ומיקרוסקופ שמציין את היותה עיר מדע.
אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי