תמונת רקע

טיפים לתייר המסורתי באמסטרדם

שוס יצאת כשר / טיפים ומסעדות כשרות למטייל המסורתי  / טיפים לתייר המסורתי באמסטרדם

מסעדות כשרות באמסטרדם

בכתבה זו ננסה לסקור את הטיפים החשובים ביותר עבורך, התייר המסורתי באמסטרדם. זה ששומר כשרות ומתעניין בזהות יהודית וגם באופן כללי בתיירות. אמסטרדם היא עיר שאירחה במשך שנים ארוכות את הקהילה היהודית ההולנדית. מוסדות הקהילה היהודית בהולנד ממוקמים ממש במרכז העיר ובפרבריה מתגוררות משפחות יהודיות רבות. אבל ההיסטוריה היהודית של אמסטרדם נמתחת אחורה לתקופות רחוקות, שבאות לידי ביטוי ומונצחות בכמה אתרים שאסור לפספס.

אתרי תיירות עם זהות יהודית

בית אנה פרנק (Ann Frank Huis)

אולי המקום המזוהה ביותר עם ההיסטוריה היהודית של אמסטרדם הוא הבית בעל שלוש הקומות ברחוב פרינסנטראכט במרכז העיר. זהו הבית שבו הסתתרה אנה פרנק יחד עם בני משפחתה וחברים נוספים בקהילה היהודית של אמסטרדם ובו כתבה גם חלקים נרחבים מאותו יומן מפורסם. בבית תוכלו לראות את חדרי המחבוא בעליית הגג, את ארון הספרים ואת היומן עצמו, יחד עם אוסף עצום של יומני אנה פרנק שיצאו לאור בשפות רבות.

כתובת: Prinsengracht 267

המוזיאון היהודי ובית הכנסת הפורטוגזי

שני אתרים שמתחברים זה לזה במתחם גדול המוקדש לפועלה של הקהילה היהודית ונמצא בסמוך לשוק ווטרלו במרכז העיר. בבית הכנסת שעדיין משמש את הקהילה היהודית תוכלו למצוא תערוכה גדולה שמספרת את סיפור יהדות הולנד באמצעות ציורים וצילומים, חפצים, מסמכים ומזכרות אישיות של חברי הקהילה, מאז ועד היום.

המוזיאון היהודי הוא למעשה מתחם גדול שבכל חדר בתוכו תוכלו להכיר קצת יותר מקרוב את חברי הקהילה היהודית לאורך ההיסטוריה ואת הסיפור שלהם, המנהגים בתוך הקהילה והפרקים הכואבים יותר – בעיקר בתקופת מלחמת העולם השנייה.

כתובת: Nieuwe Amstelstraat

המוזיאון לשואת יהודי הולנד – National Holocaust Museum

במרחק רחוב אחד מבית הכנסת היהודי ומתחם המוזיאון נמצא המוזיאון הלאומי לשואת יהודי הולנד שמביא את הסיפור הקשה והעצוב של הקהילה היהודית ההולנדית בתקופת מלחמת העולם השנייה.

כתובת: Plantage Middenlaan 27, 1018 DB Amsterdam

בית כנסת בית שלום

בית הכנסת Biet Shalom הוא אחד מבתי הכנסת המרכזיים של הקהילה היהודית באמסטרדם. בבית הכנסת מתקיימות תפילות, ולצדן אירועים קהילתיים בחגים ובמועדים יהודים, מפגשים בין חברי הקהילה ועוד.

כתובת: 80 Kastelenstraat

 טיפים כלליים למטייל בעיר

  • את המוצרים הכשרים ניתן למצוא היום בלא מעט סופרמרקטים בעיר, ביניהם בסניפי אלברט היין (Albert Heijn) וסופרמרקט Jumbo.
  • רחוב KASTELENSTRAAT הוא מרכז הקהילה היהודית באמסטרדם. הרחוב שנמצא בתוך השכונה היהודית Buitenveldert הוא מרכז קולינרי של אוכל יהודי כשר ושל מסעדות כשרות באמסטרדם רבתי. בנוסף, זה המקום למצוא בו אנשים שיכולים לתת לכם מידע וטיפים בו במקום על כשרות באמסטרדם ולהכיר מקרוב את הקהילה היהודית הגדולה של העיר.
  • באמסטרדם יש מסעדות צמחוניות רבות, ביניהן רשת מעוז הישראלית, חומוסיות, סלטיות ועוד. למרות שלא לכל המסעדות האלו יש תעודת כשרות, עדיין אפשר למצוא בהן לא מעט אופציות כשרות, ללא חלב וללא בשר.
  • מומלץ לא להגיע לאמסטרדם כשאתם סוחבים אתכם מזוודות או צידניות עמוסות באוכל כשר מישראל. לפי החוק האירופאי לא ניתן להכניס לאיחוד האירופאי מזון בשרי או חלבי (מן החי) וכן מזון מבושל מן החי. לכן, עדיף להשתמש בהמלצות במדריך זה ולרכוש את המזון שלכם בעיר עצמה.
  • בבית חב”ד באמסטרדם תוכלו להירשם לארוחות שישי ושבת כשרות ולהגיע עם כל המשפחה לאכול אוכל שמזכיר את הבית.
  • אם אתם מתלבטים בין שהייה במלון בעיר או אירוח בדירות, כנראה שצפויה לכם התלבטות קשה. באמסטרדם יש מלון כשר, מלון הולידיי אין אקספרס סאות’, שנחשב למלון כשר ומציע ארוחת בוקר כשרה למהדרין. בנוסף, מציעות משפחות ישראליות שמתגוררות בהולנד החלפת דירות או השכרה של דירות לטווח קצר במסגרת AirBnb.
  • מותר לרכוש ללא חשש פירות וירקות בסופרמרקטים בהולנד, למעט פירות וירקות מהארץ (חשש של ערלה). בנוסף, תוכלו לרכוש בסופרמרקטים פסטה ללא ביצים ומיצים טבעיים (ללא ענבים). עם זאת, כדאי לרכוש לחמים אך ורק בחנויות הכשרות – אותן ציינו כאן בכתבה.

 

 

 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי