תמונת רקע

טיפים למטייל המסורתי באשקלון

שוס יצאת כשר / טיפים ומסעדות כשרות למטייל המסורתי  / טיפים למטייל המסורתי באשקלון

אכלתם? שבעתם וברכתם? רוצים לדעת עוד על איזור אשקלון? בשביל זה אנחנו כאן עם טיפים למטייל המסורתי והדתי באשקלון. צאו לשטח, יהיה שוס!. שכונות חדשות הוקמו בעיר בשנים האחרונות והביאו לעיר טיפים למטייל המסורתי באשקלוןשספגה לא מעט טילים בצוק איתן משפחות חדשות שהתאהבו בחופים, בפני העיר שהשתפרו פלאים ובקהילה החמה שמתגוררת בה, וכוללת גם לא מעט שומרי כשרות. למבקר שמגיע ומחפש מסעדות כשרות באשקלון, החוף היפה, הטיילת ומרכזי הקניות הם האטרקציה העיקרית, יחד עם כמה מלונות חדשים שנפתחו בשנים האחרונות.

המדריך למטייל שומר הכשרות באשקלון: אזורי הבילוי בעיר

למרות שמדובר בעיר קטנה יחסית, אשקלון המתפתחת נותנת מענה לתושבי השכונות החדשות, כמו גם למבקרים שמגיעים בשנים האחרונות לעיר לנפוש במלונות החדשים ולהנות מהחופים שלה. אלו הם מרכזי הבילוי שבהם תוכלו למצוא גם מסעדות כשרות באשקלון לצד אטרקציות נוספות.

המדרחוב והשוק:

המדרחוב של אשקלון הוא אחת הנקודות הותיקות בעיר והוא נמצא בעיר העתיקה אשקלון. המדרחוב כולל כמה מסעדות וחנויות, חלק מהמסעדות הן מסעדות כשרות. בנוסף, מתחם השוק הסמוך מספק גם הוא מענה לתושבים, ביניהם גם תושבים שומרי כשרות, עם חנויות אוכל ודוכנים רבים.

שדרות בן גוריון:

בשדרות בן גוריון בסמוך למרכז ולתחנה המרכזית נמצא קניון גירון שנחשב לאחד הקניונים הגדולים בעיר. בקניון תמצאו מסעדות כשרות ובתי קפה, כמו גם חנויות שונות. קניון נוסף שממוקם ממש באותו הרחוב הוא קניון חוצות שגם בו יש שפע של אפשרויות קולינריות כשרות.

מתחם המרינה:

המתחם שממוקם במערב העיר על קו החוף משמש את בעלי האוניות והספינות שמגיעים לעיר ועוגנים בנמל הקטן שלה. המרינה היא גם מקום מתפתח שלצדו שכונות חדשות ומתחדשות. בתוך אזור המרינה יש כמה מסעדות ובתי קפה.

פאואר סנטר:

בסמוך לכפר סילבר בכניסה הצפונית לאשקלון נמצא הפאואר סנטר שהוא מרכז קניות גדול ועמוס שבו אפשר למצוא מסעדות, בתי קפה וחנויות רבות.

חוויות קולינריות כשרות בעיר אשקלון

העיר אשקלון עצמה עדיין עושה צעדים בכל הקשור לאטרקציות תיירותיות. רוב האטרקציות בעיר מתרכזות בחופי הים שלה ובסביבה שלהם. בחופים הצמודים למרינה של אשקלון תמצאו מסעדות כשרות ובתי קפה וגם גלידריות וקיוסקים שסוגיית כשרותם לא נבדקה.

החוף הדתי של אשקלון עובר בשנים האחרונות שפצורים רבים, בין היתר הקמת שבילים, התקנת שוברי גלים ועוד. החוף שהיה פרוץ ופתוח נפתח מחדש לשימוש הרוחצים הדתיים והוא פתוח כמה פעמים במהלך השבוע, לנשים וגברים בנפרד.

מחוץ לעיר אשקלון יש לא מעט אטרקציות. בין היתר תוכלו לטייל בשמורת נחל הבשור שנמצאת במרחק נסיעה קצר מהעיר. דרך נוף נחל בשור נמתחת על פני 14 קילומטרים שבתוכם מסלולי טיול, תצפיות נוף ומסלולי הליכה בדרגות קושי שונות.

המרבדים הפתוחים שמסביב לעיר אשקלון ולחבל לכיש הסמוך מתקשטים בתקופת החורף בכלניות. מה שמביא לאזור פריחה תיירותית רבה. פסטיבל דרום אדום שהושק לפני כמה שנים חוגג את פריחת הכלניות, כאשר הרבה מאד מהמבקרים שמגיעים לפסטיבל בוחרים ללון במלונות החדשים באשקלון או ביישובי האזור. הפסטיבל נפתח בדרך כלל בחודשים פברואר מרץ, בהתאם לפריחת הכלניות באותה השנה.

מושבים וקיבוצים כמו יד מרדכי וכוכב מיכאל מספקים לא מעט אטרקציות לילדים ולמשפחות בכלל. בין היתר ביקור במפעל של יד מרדכי, המייצר דבש כבר עשרות שנים, מתחמי ספורט אתגרי, סדנאות להכנת סבונים וסדנאות אמנות ויצירה אצל האמנים שמתגוררים באזור.

 

 

 

 

 

 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי