תמונת רקע

טיפים למטייל שומר הכשרות במדריד

שוס יצאת כשר / טיפים ומסעדות כשרות למטייל המסורתי  / טיפים למטייל שומר הכשרות במדריד

מסעדות כשרות במדריד

אכלתם? שבעתם וברכתם? רוצים לדעת עוד על מדריד? בשביל זה אנחנו כאן עם טיפים למטייל המסורתי והדתי במדריד. צאו לטייל, יהיה שוס! מדריד היפה היא בירה תרבותית, קולינרית ואמנותית מרתקת. היא רשמית וממלכתית יותר מברצלונה הפופולרית, אבל היא מציעה מגוון עצום של אטרקציות, מקומות בילוי, מסעדות ואתרים היסטוריים.זה המקום ללמוד בו על אמנות ספרדית, להכיר את קסם הכדורגל הספרדי ולהנות מהגנים, המוזיאונים, האתרים הרשמיים, החנויות ושאר האתרים התיירותיים שהעיר מציעה.

אתרים ואטרקציות יהודים במדריד

הרובע היהודי – Juderia

החודרייה הוא הרובע היהודי של מדריד, בו מרוכזים כמה מבנים אטרקטיביים במיוחד שנשמרו מהתקופה בה הרובע היה הרבה יותר פעיל וגדוש בחיי תרבות. היום הרובע הוא בעיקר סמל להיסטוריה היהודית במדריד והוא מקום שבו עדיין מתגוררות כמה משפחות יהודיות. הרובע היהודי, החודרייה, ממוקם במערב מדריד.

כיכר פלאזה מאיור

כיכר גדולה ומרכזית במדריד שקשורה להיסטוריה היהודית דרך סיפור קשה ואכזרי. בכיכר זו הוצאו להורג לפני מאות שנים, בתקופת האינקוויזיציה, יהודים רבים בני הקהילה במדריד ומכל רחבי ספרד. אמנם הכיכר הגדולה איננה מרמזת על הסיפור הזה, אך היא מקום עלייה לרגל להרבה מאד תיירים, יהודים ולא יהודים.

העיר טולדו

טולדו נמצאת במרחק נסיעה קצר ממדריד, לכן אם אתם מטיילים בעיר הבירה הספרדית, כדאי לשלב ביקור של יום אחד בעיר. טולדו היא מרכז יהודי כבר מאות שנים ויש בה עדיין זכר להיסטוריה היהודית המפוארת. רבים ממגורשי ספרד וממשפחות ממוצא ספרדי שהגיעו לארץ לפני מאות שנים הגיעו מטולדו, שיש בה רובע יהודי עתיק, מוזיאון יהודי ובית כנסת.

טיפים כלליים ומידע מאיתנו לתייר שומר כשרות במדריד

  • מדריד היא לא עיר עם בשורה גם בגזרת המלונות הכשרים. בניגוד לברצלונה ששם אפשר למצוא מלונות שיכולים לסייע בנושאי הכשרות, במדריד האתגר גדול יותר. העצה שלנו היא לבדוק גם את האופציה להשכרת דירות אירוח. את כל הפרטים והמחירים אפשר למצוא באתרים כמו AirBnb ובקבוצות פייסבוק העוסקות בהשכרת דירות בחו”ל. מכיוון שהצע המסעדות אינו גדול ואין מסעדות כשרות במדריד בכל פינה, כדאי לשכור דירה ולקנות מצרכים להכנה עצמאית.
  • בית חב”ד במדריד מציע סיוע בעיקר בכל הקשור למידע על בתי כנסת, תפילות, חגים ושאר נושאים יהודיים. לסניף המקומי אין אתר משלו, אך אפשר ליצור קשר באמצעות מייל או טלפון דרך הפרטים האלו הנמצאים באתר חב”ד העולמי.
  • האתר של הקהילה היהודית במדריד מאגד תחתיו הרבה מאד מידע. אפשר לפנות למשרדי הקהילה ולקבל מידע על תפילות בבית הכנסת בית יעקב, הוא בית הכנסת הראשי של הקהילה וכן להיעזר בנציגיה בשאלות הקשורות לסוגיית הכשרות בעיר. לאתר הקהילה היהודי – לחצו כאן
  • לצד בית הכנסת בית יעקב, תמצאו בעיר שני בתי כנסת נוספים. בית הכנסת האורתודוקסי (Jasdei Lea – General Orgaz 5) ובית הכנסת הקונסרבטיבי בית אל (Castello 77). בשניהם מתקיימות תפילות בכל ימות השבוע ובימי שישי ושבת.
  • בית הכנסת בית יעקב הוא בית הכנסת הראשי במדריד. בית הכנסת נמצא בכתובת Balmes 3 ופועל בראשות הרב משה בנדהאן. בבית הכנסת אפשר להזמין ארוחות וקייטרינג כשר, השירות ניתן בדרך כלל לקבוצות, אך ניתן לפנות לבית הכנסת ולברר האם ניתן לקבל את השירות גם כתייר בודד.
  • בקישור זה תוכלו למצוא עוד טיפים מן הקהילה היהודית במדריד (באנגלית) 

 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי