תמונת רקע

טיפים למטייל המסורתי ברומא

שוס יצאת כשר / טיפים ומסעדות כשרות למטייל המסורתי  / טיפים למטייל המסורתי ברומא

מסעדות כשרות ברומא

אכלתם? שבעתם וברכתם? רוצים לדעת עוד על רומא? בשביל זה אנחנו כאן עם טיפים למטייל המסורתי והדתי ברומא. צאו לטייל, יהיה שוס! רומא היא אחד היעדים האהובים ביותר על התייר הישראלי ובעצם על תיירים מכל רחבי העולם. יש לכך לפחות 100 סיבות שאנחנו יכולים לשלוף מהמותן, אבל העיקריות בהן הן הסימטאות הקלאסיות, המבנים העתיקים, התרבות האיטלקית האותנטית שבאה לידי ביטוי בכל פינה, המסעדות הנהדרות, בתי הקפה האיטלקיים הקלאסיים והאווירה השמחה והקיצית כמעט בכל ימות השנה.

ברומא גדלה והתפתחה במשך מאות שנים תרבות יהודית עשירה. בימי הביניים סבלה הקהילה היהודית בעיר מרדיפות על ידי הנוצרים הקתולים, שהאמינו שהיהודים הם רוצחי ישו. למרות הפרעות והרדיפות הבלתי נגמרות, המשיכו היהודים ברומא לפתח לעצמם קהילה ענפה, עם עסקים יהודיים, חיי תרבות וקהילה ואלפי חברים פעילים.

מרבית האטרקציות היהודיות ברומא, כמו גם בתי הכנסת ושאר המוסדות היהודים, נמצאים ברובע סנט אנג’לו, שאזור גדול בתוכו נקרא גם הגטו היהודי ובו נמצאים לא מעט אתרים חשובים לקהילה היהודית האיטלקית והרומאית בפרט.

רומא – הזוית היהודית

בית הכנסת הגדול של רומא (Tempio Maggiore di Roma)

בית הכנסת המרכזי ברומא הוקם בשנת 1904 ומאז עבר תהפוכות ושינויים. בתוך בית הכנסת אוחדו עם השנים קהילות מכמה בתי כנסת נוספים שהיו ברובע והוא הפך להיות בית הכנסת המרכזי והגדול ביותר. בית הכנסת עבר שריפה לפני עשרות שנים ושוקם והיום עומד במקום בניין מחודש יותר, אך עדיין מדובר בבית כנסת ותיק ומוכר.

בית הכנסת התפרסם גם בשנת 1982, כשמחבל מטעם אש”פ הטיל פצצה בכניסה לבית הכנסת, אז נהרג בפיגוע ילד קטן ונפצעו יותר מ-40 איש.

המוזיאון היהודי ברומא

המוזיאון שנמצא בכתובת Lungotevere Cenci 00186 Roma מייצג את ההיסטוריה הענפה של הקהילה היהודית ברומא ומספר את סיפורה לאורך השנים. במוזיאון תערוכות קבועות, תצלומים וכן תערוכות מתחלפות.

כנסיית סנט אנג’לו אין פסקריה (Sant Angelo in Pescheria)

למרות שמדובר בכנסייה, הקשר היהודי שלה חזק ואמיתי, כי הכנסייה שנמצאת במרכז הגטו היהודי היא למעשה מקום שאליו הובאו יהודים בכפייה בתקופת ימי הביניים כדי לשמוע את ההאשמות של הכמרים שהאשימו את היהודים ברצח ישו.

סימטאות הרובע

בכל הסימטאות הקטנות של אזור הרובע היהודי ניתן למצוא שרידים לחיי הקהילה, אז והיום. לצד מסעדות כשרות ברומא שממוקמות ברובע ואינספור בתי קפה, תמצאו פה בתים ישנים שנשתמרו מתקופות אחרות, סמלים יהודים ובתי כנסת נוספים שחלקם נהרסו עם השנים וחלקם שוקמו ומשמשים את הקהילה במקום.

טיפים כלליים ומידע מאיתנו לתייר שומר הכשרות

  • באזור הרובע היהודי תוכלו למצוא אתרי לינה כשרים, ביניהם בתי מלון קטנים וכן דירות להשכרה של משפחות ברובע.
  • ברומא יש שלושה מבנים של בית חב”ד באזורים שונים בעיר. זוהי כתובת טובה לשאלות בנושאי כשרות ולהכוונה לאתרים, מלונות ומקומות שונים שקשורים ליהודים ולשמירת הכשרות בעיר. לאתר האינטרנט של בית חבד – לחצו כאן

 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי