תמונת רקע

טיפים למטייל המסורתי בפריז

שוס יצאת כשר / טיפים ומסעדות כשרות למטייל המסורתי  / טיפים למטייל המסורתי בפריז

מסעדות כשרות בפריז

אכלתם? שבעתם וברכתם? רוצים לדעת עוד על פריז? בשביל זה אנחנו כאן עם טיפים למטייל המסורתי והדתי בפריז. צאו לטייל, יהיה שוס!בפריז חיה ותוססת קהילה יהודית גדולה, וכך היה בה במשך שנים רבות. למרות שרבים מיהודי פריז נשלחו למחנות הריכוז, הקהילה הפריזאית גדלה והתפתחה עם השנים והיום היא נחשבת לאחת הגדולות באירופה.

בכל הקשור להיסטוריה, בפריז יש רמזים לחיי התרבות העשירים של היהודים במאות השנים האחרונות, דרך אטרקציות ואתרים שונים שמזכירים את הטוב והרע בחיי הקהילה המקומית.

פריז- הזוית היהודית

בית הכנסת הגדול של פריז נבנה ב-1874 והוא נחשב לאחד מבתי הכנסת היפים באירופה. בבית הכנסת ישנה ספרייה גדולה, אולמות תפילה ואירועים וחדרי לימוד שמשמשים את הקהילה היהודית בפריז. אפשר להגיע לבית הכנסת לתפילות או לסיור במבנה.

כתובת אתר בית הכנסת: http://www.lavictoire.org/

רובע המארה – le marais

הרובע היהודי של פאריז נקרא רובע המארה והוא נמצא במרכז העיר, בין הרובעים השלישי והרביעי. זהו המקום המרכזי של הקהילה היהודית בפריז במשך כבר מאות שנים והרובע גדוש בחנויות, מסעדות, בתי קפה ועוד. זה המקום למצוא מסעדות כשרות בפאריז או לתפוס שיחה עם בני הקהילה ולקבל טיפים על המקומות הכי טובים. ברחוב רוז’ייה תמצאו דוכני פלאפל בסגנון ישראלי ושאר מזללות כשרות. מקום ידידותי לתיירים ישראלים שומרי מסורת.

הגטו של פריז

הרובע התשיעי של פריז היה למעשה מיקומו של הגטו במלחמת העולם השנייה. היום זה מקום שממשיך את ההיסטוריה היהודית שלו עם מגוון רחב של מסעדות כשרות בפריז שממוקמות באזור זה ורבים מבני הקהילה היהודית בפריז מתגוררים כאן. אפשר לסייר בין הסימטאות שבהן לא נותר יותר מדי זכר למאורעות הגטו, אבל זהו רובע נעים לטייל בו ותשמעו עברית בלא מעט פינות שלו.

טיפים כלליים ומידע מאיתנו לתייר שומר כשרות

  • חשוב לציין שבפריז יש למעלה מ-200 מסעדות כשרות. את הרשימה המלאה ניתן לקבל בבית חב”ד או ליצור קשר עם בית הדין הרבני של פריז.
  • בית חב”ד בפריז נמצא בשדרות השאנז אליזה, במבנה מספר 122. כדאי ליצור קשר עם בית חב”ד ולקבל מידע על חנויות אוכל, מסעדות כשרות בפריז, סיורים מודרכים ופעילויות נוספות שמתקיימות ביוזמת חברי הקהילה. אתר האינטרנט של בית חבד – לחצו כאן
  • כדי לשמור על כשרות גם בגזרת המלון, כדאי להיעזר ברשימת המלונות עליהם ממליץ בית חב”ד המקומי. בית חב”ד מספר שכדאי לבדוק גם השכרת דירות בפריז, שמושכרות על ידי משפחות יהודיות ונמצאות במרכז העיר, סמוך לרובע היהודי או בתוכו. לרשימה של חב”ד לחצו כאן.
  • אנחנו ממלצים לעשות כמה שיותר שימוש באתרים מקומיים למסעדות כשרות. למה? אנחנו לא טובים מספיק? אנחנו משתדלים אבל אנשים מקומיים קולטים את השינויים עוד לפני שהם קורים. האתר הזה גם באנגלית, ומומלץ. יש גם אפליקציה. http://www.kosherinfrance.com

 

 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי