תמונת רקע

טיפים למטייל המסורתי בלונדון

שוס יצאת כשר / טיפים ומסעדות כשרות למטייל המסורתי  / טיפים למטייל המסורתי בלונדון

מסעדות כשרות בלונדון

בכתבה זו ניסינו להקיף את הטיפים החשובים עבורך, התייר המסורתי בלונדון. זה שמתעניין במסעדות כשרות ואתרים עם זהות יהודית. כאחת הערים הגדולות והמגוונות תרבותית בעולם, לונדון היא גם מרכז יהודי היסטורי. הקהילה היהודית, לצד גופים נוספים, מחזקים ומתחזקים מוסדות יהודים רבים, חלקם מהווים גם אטרקציות תיירותיות.

לונדון – הזוית היהודית

המוזיאון היהודי – The Jewish Museum

המוזיאון הותיק הוקם בשנות ה30 של המאה הקודמת. במקום מסופר סיפורה של הקהילה היהודית באנגליה וההיסטוריה הארוכה שלה במספר תערוכות קבועות, ביניהן תערוכה המוקדשת למקוואות, תערוכה העוסקת ביהודי אנגליה בתקופת השואה, תערוכת יודאיקה ועוד. במהלך השנה מוצגות במוזיאון שהתערוכות בו מפוזרות על פני מספר מבנים ברחבי העיר, תערוכות מתחלפות בנושאים שונים.

בית הכנסת המרכזי – Central Synagogue

בית הכנסת הוקם ב-West End על גבי הריסותיו של בית כנסת עתיק שנהרס בבליץ על לונדון בתקופת מלחמת העולם השנייה. בית הכנסת כפי ששוקם בגרסתו הנוכחית מביא אליו מאות מתפללים בחגים ובמועדים החשובים לקהילה היהודית בלונדון. אפשר להתפלל בו תפילות שחרית, מנחה וערבית ולהשתתף בתפילות החגים.

Bevis Marks – בית הכנסת הספרדי

אחד מבתי הכנסת הותיקים בלונדון הוקם כבר ב-1701 ומאגד תחתיו את הקהילה היהודית ספרדית של לונדון. במקום נערכות לא רק תפילות יומיות ותפילות בחגים, אלא גם פעילויות קהילתיות רבות. במהלך השבוע מתקיימים בבית הכנסת סיורים מודרכים בשעות קבועות, שמביאים את סיפורה של הקהילה היהודית הגדולה של לונדון.

טיפים כלליים ומידע מאיתנו לתייר שומר המסורת

  • לבית חב”ד יש מספר סניפים בלונדון בהם אפשר לקבל מידע נרחב על מוסדות יהודים, כשרות ונושאים נוספים. להלן רשימת כל הסניפים ופרטי ההתקשרות איתם
  • יש מספר מלונות כשרים בלונדון שמתאימים לציבור הדתי שומר הכשרות, ביניהם מלון King Solomon Hotel, מלון Kadimah ומלון Holiday In Express.
  • דרך AirBnb אפשר להגיע לדירות באזור גולדרס גרין, ששייכות בדרך כלל למשפחות יהודיות. דירות אלו מתאימות לתקופות קצרות ויכולות להיות פתרון מעולה למשפחה שומרת כשרות שמגיעה ללונדון.
  • לצד בית הכנסת המרכזי אפשר למצוא בלונדון עוד עשרות בתי כנסת קטנים, בעיקר בשכונות יהודיות כמו הנדון וגולדרס גרין. את הרשימה המלאה תוכלו לקבל באתר חב”ד.
  • בפייסבוק מחכות לכם מספר קבוצות שעוסקות בלונדון מהזווית הישראלית והיהודית. אחת הקבוצות היא זו: https://www.facebook.com/groups/305616032862772/
  • לצד מסעדות כשרות בלונדון שיש להן כשרות מטעם בית הדין בלונדון או כשרות גלאט אחרת, תוכלו למצוא אוכל צמחוני וטבעוני מכל הסוגים. עם זאת, כדאי לבדוק את תפריט המסעדה ולשאול על חומרי הגלם לפני שמזמינים אוכל ממסעדה שאינה נושאת תעודת כשרות.

 

 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי