תמונת רקע

טיפים למטייל המסורתי בברצלונה

שוס יצאת כשר / טיפים ומסעדות כשרות למטייל המסורתי  / טיפים למטייל המסורתי בברצלונה

מסעדות כשרות בברצלונה

בכתבה זו ניסינו להקיף טיפים שמתאימים למטייל המסורתי בברצלונה – זה שאוכל כשר ונהנה ממסורת יהודית ורוצה גם לטייל. ברצלונה מציעה אינספור אטרקציות ואתרי תיירות. מעטים מהאתרים מספרים את הסיפור של היהודים בספרד ובברצלונה בפרט. מוסדות יהודים בעיר עדיין פועלים ויש קהילה שדואגת לתחזק את בתי הכנסת והאתרים החשובים לקהילה היהודית. הקשר בין ברצלונה ליהדות עמוק ועשיר ובא לידי ביטוי גם בגלריות לאמנות, באירועי תרבות ובמוזיאונים.

ברצלונה – הזוית היהודית

בית הכנסת העתיק ע”ש רבי שלמה בן אדרת

בית הכנסת נמצא ברחוב Marlet 5 ועבר תלאות ארוכות עד שהגיע למצבו הנוכחי. בית הכנסת הוא אחד העתיקים באירופה ומאחוריו מסתתרת היסטוריה יהודית ותיקה וקהילה גדולה שפעלה פה מאז ימי הביניים ואף לפני כן. בית הכנסת עצמו נבנה בימי הביניים ועבר שינויים רבים לאורך השנים.

לפני מספר שנים פעלה הקהילה היהודית בברצלונה לשמר את שרידי בית הכנסת העתיק ולחדש אותו. כיום בית הכנסת היפה, בעל החזית הקלאסית, הוא מקום שבו משתמרים רמזים לפועלו הגדול של המקום כמרכז קהילתי מאז ימי הביניים, עם מוצגים ואלמנטים אדריכליים ששונו עם השנים ושולבו יחד, במגוון סגנונות.

סיור ברובע היהודי – ה-Call

ה-Call ששמו נלקח מהמילה “קהל” הוא רצף של רחובות שבו התגוררו יהודי ברצלונה מאז המאה ה-13. האזור היה אזור משגשג עם למעלה מ-4000 יהודים שהתגוררו כאן וביססו פה קהילה מלומדת מאד, שבתוכה נכללו גם משוררים, סופרים ואמנים רבים. הרחובות מסביב, ביניהם רחוב Honorat, Placa Sant Jaume ו-Domenec Del Call היו הלב היהודי של השכונה אך היום השרידים מעטים וכוללים בעיקר את המקווה העתיק ובית הכנסת ע”ש רבי שלמה בן אדרת.

בית חב”ד המקומי עורך סיורים בתוך הרובע עם הסברים מודרכים. כמו כן, ניתן לצפות בסרט המספר על חיי הקהילה היהודית בברצלונה בתיאום עם בית חב”ד ובמועדים קבועים.

MontJuic – ההר היהודי

הגבעה שהיום היא אתר תיירות גדול עם פארק ושבילי טיולים, אטרקציות למשפחות ועוד, היה פעם נקודת מוצא לחיבור עם הקהילה היהודית. האתר היהודי החשוב ביותר על ההר הוא בית הקברות היהודי, שנחשב לעתיק והגדול באירופה. בית הקברות פעל מאז המאה התשיעית לספירה וחלק מהמצבות הישנות כבר הוסרו והועברו לשימור במוזיאון Militar שנמצא בסמוך. למרות שמדובר במקום חשוב ליהודי ברצלונה, היום בית הקברות עובר שינויים וממשיך להתקיים כבית קברות פעיל, עם חלקות חדשות שנבנו ושינו את מראה המקום.

טיפים ומידע נוסף לתייר שומר הכשרות בברצלונה

  • למעוניינים להתגורר בברצלונה במקומות לינה שומרי כשרות יש פתרון מצוין. Apartment Kosher Barcelona מציעה דירות ברחבי העיר שמותאמות לקהל שומר הכשרות. חלק מהדירות נמצאות לא רחוק מכמה מסעדות כשרות בברצלונה עליהן המלצנו כאן לצד בית חב”ד ואתרים חשובים נוספים. לפרטים ניתן להיכנס לאתר החברה. החברה מציעה גם ארוחות כשרות בהשגחת הבד”צ למעוניינים באוכל טרי וכשר שיגיע עד הבית.
  • אם אתם מעוניינים לסייר בעיר ובין היתר גם באתרים היהודים בחברת מדריך מקומי, תוכלו למצוא המלצות על מדריכים באתר של בית חב”ד ולהזמין הדרכה למועד ההגעה שלכם. לפרטים נוספים – באתר בית חבד
  • בברצלונה יש לא מעט יקבים ויצרני יין, חלקם מציעים יין כשר. דרך בית חב”ד בברצלונה ניתן להזמין סיורי טעימות ביקבים הכשרים. לפרטים נוספים – לחצו כאן

 

 

 

 

 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי