תמונת רקע

טיפים למטייל המסורתי בבוקרשט

שוס יצאת כשר / טיפים ומסעדות כשרות למטייל המסורתי  / טיפים למטייל המסורתי בבוקרשט

מסעדות כשרות בבוקרשטבכתבה זו ניסינו לאסוף את כל מה שחשוב למטייל המסורתי והדתי בבוקרשט. אחרי שנהניתם מארוחה במסעדות כשרות בבוקרשט, הגיע הזמן לטייל. בבוקרשט יש כמה אתרים ואטרקציות שקשורים להיסטוריה היהודית של העיר. הקהילה היהודית בבוקרשט היא אמנם אחת הקטנות באירופה והיא מאחדת בין כמה משפחות שנותרו בעיר לאחר מלחמת העולם השנייה, אך הרמזים הפזורים בבוקרשט להיסטוריה היהודית הארוכה עדיין קיימים ומספרים את הסיפור.

אתרי תיירות עם זוית יהודית

בית הכנסת הכוראלי

בית הכנסת הוא אחד מאתרי המורשת היהודית הבולטים בבוקרשט. הוא נבנה בין השנים 1855-1858 לפי מודל של בית הכנסת הוינאי טמפלגאסה. כיום הוא עדיין נחשב לבית הכנסת העיקרי בעיר ולמקום שמרכז את הפעילות של יהדות כרומניה כולה. בתוך בית הכנסת פועלת מקהלה ונערכים אירועים קהילתיים רבים.

ההיסטוריה של מבנה בית הכנסת קשה. בשנת 1941, במהלך מלחמת העולם השנייה, נפגע בית הכנסת במהלך פרעות בוקרשט. במהלך הפרעות נרצחו יהודים רבים חברי הקהילה. לאחר המלחמה שופץ בית הכנסת בעזרת ארגוני צדקה יהודים.

Sinagoga Mare – בית הכנסת הגדול

בית הכנסת הגדול היה מרכז הקהילה היהודית עד לבניית בית הכנסת הכוראלי. בשנת 1932 עבר בית הכנסת שיפוץ נרחב בליווי אדריכל יהודי בשם ז’אן לוקאר, שיצר את החזיתות הדרמטיות והמבנה המיוחד של בית הכנסת. במהלך פרעות בוקרשט ב-1941 נפגע בית הכנסת הגדול והוא שוחזר ועבר שיפוץ רק לאחר המלחמה.

התיאטרון היהודי הממלכתי – Teatrul Evreiesc De Stat

כאמור, הקהילה היהודית בבוקרשט סבלה מפגיעות קשות במהלך מלחמת העולם השנייה אך הסבל של חברי הקהילה המשיך גם לאחר מכן, בתקופת השלטון הקומוניסטי. אלפי המשפחות שעדיין מתגוררות היום בעיר מספרות על מסורת תיאטרלית שהחלה בתיאטרון היהודי בשנת 1948 וממשיכה עד היום. בית התיאטרון מציג הצגות ביידיש וברומנית, ויש תרגום סימולטני באמצעות אוזניות.

בשנים האחרונות סבל מבנה התיאטרון מפגיעה במהלך סערה קשה ועבר שיפוצים נוספים. במהלך השיפוצים מתקיימות ההצגות בתיאטראות חלופיים, אך הן עדיין מספרות את סיפור הקהילה היהודית וממחיזות על הבמה את ההיסטוריה היהודית המפוארת של רומניה.

טיפים כלליים מאיתנו למבקרים ברומניה

  • אם אינכם רוצים ללון במלון או אינכם מוצאים מלון בעל אופציות כשרות, כדאי לבחור בהשכרת דירה. אתר AirBnb וכן אתר בית חב”ד יכולים לעזור לכם למצוא דירות להשכרה לתקופה קצרה. מכיוון שקשה למצוא מסעדות כשרות בבוקרשט, האופציה הזו יכולה להיות יעילה מאד – לרכוש מוצרי מזון דרך בית חב”ד או החנות הכשרה ולהכין ארוחות בדירה.
  • קחו אתכם כלים חד פעמיים. בבוקרשט לא מכירים בתחום הכשרות וקשה מאד למצוא בתי מלון כשרים או מסעדות כשרות. כדאי להיערך מראש עם ערכות כלים כשרים.
  • הביאו מהארץ מזון יבש כשר – בגלל הקושי למצוא פתרונות כשרים, מומלץ להיערך מראש ולהביא אתכם אוכל כשר. ניתן להביא חטיפים, עוגיות, קרקרים ומוצרים יבשים אחרים מהארץ, אך יש להימנע מלהביא מזון על בסיס חי, מזון לא מבושל או מזון מבושל, אותו לא יאפשרו לכם להעלות למטוס.
  • לצד בוקרשט, עיר ידידותית נוספת לתייר היא בראשוב. בבראשוב תוכלו למצוא כמה מסעדות כשרות ולהנות מעוד כמה אופציות קולינריות. בנוסף, בראשוב היא שער הכניסה לאזור המושלג בו נהנים ישראלים רבים מחופשות סקי.
  • לצד בתי הכנסת והתיאטרון היהודי, כדאי לבקר בארמון מוגושואיה (Palatul Mogoșoaia). הארמון היפיפה, בו ניתן להסתובב במסגרת סיורים מונחים, נמצא במרחק של 10 ק”מ ממרכז בוקרשט. הארמון מעוצב בסגנון הרנסנס ומסביבו עוצבו גנים יפיפיים. בתוך הארמון פועלת גם גלריה לאמנות שמציגה יצירות של אמנים רומנים ואמנים מחו”ל.
  • נקודת ההתחלה שלכם בכל סיור בבוקרשט היא שדרת ויקטוריה. השדרה היפיפיה היא נקודת יציאה מושלמת לטיולים בארמון, באטנאום הרומני, בכיכר המהפכה ובאתרים רבים נוספים. הקסם של שדרת ויקטוריה הוא השילוב בין האתרים ההיסטוריים הרבים שממוקמים בסביבתה ובין חנויות ובוטיקים יוקרתיים. באזור שדרת ויקטוריה תמצאו גם כמה מהמלונות הטובים יותר בבוקרשט, בעיקר מלונות ברמת 5 כוכבים של הרשתות המובילות.
  • אם אתם נמצאים בבוקרשט ויש לכם שאלות ספציפיות או רוצים לתכנן מראש את הטיול, כדאי שתכירו את הקבוצה הזו שמתמחה בבוקרשט ומציעה אינספור טיפים והמלצות ממטיילים וממדריכי טיולים שמכירים היטב את העיר. זו גם הקבוצה להתייעץ בה לגבי סוגיות הכשרות ולמצוא אפשרויות נוספות.

 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי