תמונת רקע

טיפים למטייל המסורתי באשדוד

שוס יצאת כשר / טיפים ומסעדות כשרות למטייל המסורתי  / טיפים למטייל המסורתי באשדוד

טיפים למטייל המסורתי באשדודאכלתם? שבעתם וברכתם? רוצים לדעת עוד על איזור אשדוד? בשביל זה אנחנו כאן עם טיפים למטייל המסורתי והדתי באשדוד.

אשדוד מחולקת לרובעים שונים שלכל אחד מהם ייחוד משלו. רוב הרובעים הם רובעי מגורים שבהם הבילויים מעטים. לכן, אם תחפשו מסעדה כשרה באשדוד תגלו אותה בעיקר באזורים הציבוריים של העיר.

מבנה העיר אשדוד ואזורי הבילוי בה

מרכז העיר:

מרכז העיר אשדוד התפתח בשנים האחרונות. ב-2012 הוקם באזור גן העיר, בדומה לגן העיר בתל אביב. האזור עמוס בחנויות, מסעדות ומרכזי מסחר. קניון הסי-מול שנמצא גם הוא במרכז, בסמוך למוסדות הציבוריים החשובים, הוא עוד מקום שבו אפשר למצוא מסעדות כשרות באשדוד ואטרקציות נוספות.

רובע ב’:

רובע ב’ של העיר הוא אמנם רובע מגורים, אבל את אופציית הבילוי ברובע מעניק מרכז סטאר סנטר שמכיל יותר מ-100 חנויות ומסעדות. אם אתם מחפשים מסעדות באשדוד כשרות וחלביות תמצאו בו בתי קפה של רשתות מוכרות. אבל יש גם כמה אופציות בשריות.

הטיילת:

לאורך שדרות משה דיין בצד המערבי של העיר, סמוך לחופי אשדוד, נבנתה טיילת מחודשת שבאה לתת מענה לתיירים הרבים שמגיעים לאשדוד עם ספינות התענוגות, אלו המתארחים במלונות החדשים שנבנו לאורך קו החוף וגם התושבים של אשדוד שרוצים להנות ממסלול הליכה מול החוף. הטיילת הארוכה היא גם בית לעסקים רבים, ביניהם מסעדות ובתי קפה.

המרינה הכחולה:

המרינה של אשדוד הפכה בשנים האחרונות למוקד יוקרתי. השכונה שמשקיפה על המרינה מאכלסת עולים חדשים מצרפת לצד צברים שחיפשו אופציית מגורים יוקרתית ואקסקלוסיבית. במרכז המרינה נמצאות כמה מסעדות ובתי קפה.

אזור תחנת הרכבת:

ביציאה הדרומית מהעיר נמצאת תחנת הרכבת של אשדוד. בשנים האחרונות נבנה לצדה מרכז Big Fashion שכולל לצד חנויות אופנה ומותגים גם מסעדות ובתי קפה. אם אתם מחפשים מסעדות כשרות באשדוד ולא רוצים להיכנס לתוך העיר עצמה, זה המקום לעצור בו.

חוויות קולינריות כשרות בעיר אשדוד

לצד מסעדות משובחות ומומלצות, בתי קפה כשרים, חופי ים יפים ומרינה אחת כחולה, יש עוד דברים לעשות באשדוד. בשנים האחרונות העירייה יוזמת לא מעט חידושים והמצאות בעיר, מעודדת יוזמות כמו פסטיבלים ומופעים ורוצה להביא לעיר יותר תיירים.

אחד המקומות הכי יפים שנבנו בשנים האחרונות הוא The Eye of the Sun. זוהי למעשה כיכר גדולה שבמרכזה ניצבת עין ענקית וצבעונית, שבמשך היום מחליפה צבעים לפי כיוון השמש. האורות הצבעוניים שהותקנו בתוך המיצג הופכים אותו גם בשעות הערב לבולט בשטח ומסביבו יש כיכר שכיף לשבת בה ולבלות עם המשפחה.

האטרקציה הזו ממוקמת לא רחוק מהחוף, שהוא עוד אטרקציה שלא כדאי לפספס. 8 חופים מוסדרים ממוקמים לאורך הטיילת הארוכה של האשדוד. בסמוך לרובע י”א נמצא חוף המותאם לרוחצים דתיים וחרדים, החוף הנפרד. לצדו יש כמה חופים אחרים שאפשר לשבת בהם ולצפות על השקיעה, להנות מאטרקציות כמו גלידריות ובתי קפה או פשוט לטייל לאורך קו החוף.

באשדוד ממוקמים גם שני מוזיאונים גדולים. האחד הוא המוזיאון לאמנות שמציג תערוכות קבועות ומתחלפות של אמנים מישראל ומהעולם. השני הוא המוזיאון לתרבות הפלישתים שסוקר את ההיסטוריה של האזור דרך ממצאים ארכיאולוגיים.

5 עובדות שלא ידעתם על אשדוד:

  • באשדוד מתקיימים במהלך השנה ארבעה פסטיבלים שונים, ביניהם פסטיבל היין, פסטיבל הבירה ופסטיבל המוזיקה מדיטרנה.
  • ב-2017 נפתח באשדוד בית חולים חדש שאמור לשרת את כל תושבי האזור.
  • אשדוד היא עיר מוזיקלית עם שתי תזמורות מצליחות שמופיעות בכל רחבי העולם – התזמורת הסימפונית אשדוד והתזמורת האנדלוסית.
  • גבעת יונה שנמצאת בסמוך לעיר היא המקום שאליו הגיע יונה הנביא כשנפלט מפי הלוויתן. היא גם מקום שממנו תוכלו לקבל תצפית של 360 מעלות על האזור.
  • הדיונה הגדולה של אשדוד היא אחת הדיונות הטבעיות האחרונות שנותרו בישראל.

 

 

 

 

 

 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי