תמונת רקע

טיפים למטייל המסורתי במילאנו וצפון איטליה

שוס יצאת כשר / טיפים ומסעדות כשרות למטייל המסורתי  / טיפים למטייל המסורתי במילאנו וצפון איטליה

מסעדות כשרות במילאנו

אכלתם? שבעתם וברכתם? רוצים לדעת עוד על מילאנו? בשביל זה אנחנו כאן עם טיפים למטייל המסורתי והדתי במילאנו. צאו לטייל, יהיה שוס! קהילת יהודי מילאנו נחשבת עד היום לקהילה הגדולה באיטליה וההיסטוריה שלה הולכת אחורה למשך מאות שנים. בשנת 1943 ספגה הקהילה מכה אנושה כשרבים מאנשיה הועברו למחנות ההשמדה. התחנות היהודיות במילאנו, יחד עם כמעט עשרה בתי כנסת פעילים, מקוואות ובית חב”ד שמנהל קהילה מגובשת מאד, ממשיכים את המסורת במשך עשורים אחרי המלחמה.

בית כנסת ואתרים יהודים 

בית הכנסת המרכזי של מילאנו

ברחוב Via Buastalla 19 הוא בית הכנסת המרכזי של קהילת יהודי מילאנו. בית הכנסת הותיק מאכלס עד היום את אנשי הקהילה באירועים, בתפילות יומיות ובסופי שבוע, לצד אירועים בחגים ובמועדים. ניתן לסייר בבית הכנסת ולהגיע לתפילות. לצד בית הכנסת המרכזי, ישנם עוד 9 בתי כנסת שונים במילאנו, המשויכים לעדה הספרדית או האשכנזית.

אנדרטת יהודי מילאנו

בתחנת הרכבת המרכזית של מילאנו נמצאת אנדרטה גדולה שמנציחה את זכרם של יהודי מילאנו וצפון איטליה שנלקחו מכאן אל מחנות הנאצים בטרנספרים שנערכו בשנת 1944. לפני המלחמה עמדה קהילת מילאנו על כ-15 אלף יהודים והייתה מהגדולות באיטליה, לאחר מלחמת העולם השנייה נותרו בעיר רק כמה אלפי יהודים בודדים שחלקם עלו לארץ ואחרים שיקמו את יסודות הקהילה היהודית ונותרו בעיר.

רחוב Via della Guastalla

ברחוב זה הוקם בשנת 1890 בית הכנסת הראשון של קהילת יהודי מילאנו, שהחלה לבסס את עצמה בעיר כבר במאה הקודמת. את בית הכנסת יזם אברהם בונדי שהיה בעל אכסנייה בעיר והיה אבן חשובה בייסוד הקהילה היהודית במילאנו. למרות שלא הספיק לראות את בית הכנסת נבנה, הוא נחשב לאבי הקהילה במילאנו. בית הכנסת העתיק נבנה ברחוב הזה בבניין צנוע וקטן, שנבחר כדי להסתיר את משמעות המבנה. ב- 1943 הופצץ בית הכנסת על ידי הגרמנים, אבל שוקם בשנות החמישים והיום הוא פועל כבית כנסת קהילתי.

טיפים כלליים ומידע מאיתנו לתייר שומר הכשרות

  • בית חב”ד במילאנו כולל מספר מבנים שונים בתוך הקהילה היהודית, בין היתר בית דין רבני, בתי כנסת, מקוואות ועוד. את כל הפרטים על מוסדות הקהילה היהודית-דתית במילאנו אפשר למצוא באתר של בית חב”ד העולמי.
  • בית חב”ד בפירנצה נמצא בכתובת  Via dei pila Fastri 48 והוא מציע ארוחות מוכנות כשרות המוצעות על ידי מסעדה הפועלת בתוך בית חב”ד. מכיוון שאין מסעדות כשרות רבות בפירנצה, זו יכולה להיות אפשרות טובה לתייר שומר כשרות המתארח בעיר.
  • מלון הדירות ChezRomyK נמצא במרכז מילאנו בסמוך לרובע היהודי ומציע אירוח כשר המתאים לשומרי כשרות. המלון מציע אירוח על בסיס לינה וארוחת בוקר אך ניתן להזמין אוכל כשר או לקבל עזרה במציאת מסעדות כשרות במילאנו מצוות המקום. לפרטים נוספים אפשר להיכנס לאתר המלון.

 

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי