תמונת רקע

וויסקי בר מוזיאון – חוויה כשרה בשרונה ת”א

שוס יצאת כשר / חדשוס  / וויסקי בר מוזיאון – חוויה כשרה בשרונה ת”א

וויסקי בר מוזיאון הוא מסעדה בשרית כשרה (השגחה פרטית) שהיא חוויה כשרה. אי אפשר להגדיר את המקום כמסעדה כי זה הרבה יותר מזה. במקום ישנם אלפי סוגי וויסקי שנטעמים יחד עם מנות בשריות מעניינות. האווירה בינלאומית וקל לטעות ולחשוב שאנחנו במקום אחר לגמרי. לפתע, שרונה נעלמת ואני מרגישה שאני במקום אחר לגמרי.

מתחם כשר ומסתורי

זהו מתחם ייחודי המשלב בין בר למוזיאון וויסקי, וממוקם במנהרה הטמפלרית בשרונה, במקום בו פעל במאה ה- 19 יקב מקומי ולאחר מכן, כך טוענים מקורות יודעי דב, שימש את המוסד. הביקור התחיל בהליכה דרך שרונה – מקום קסום כשלעצמו. הגענו לסוג של מנהרה שמובילה מטה למרתף. במרתף, מתגלים לנגד עינינו אלפי סוגים של וויסקי. מדפים על גבי מדפים. האמת, שלפני שהגענו לא ידענו הרבה על וויסקי. מבחינתנו זה היה המשקה הזה ששותים בחוץ אלו שלא בא להם להכנס לקריאת התורה (ולא שאנחנו כאלה צדיקים:). במקום הסבירו לנו על סוגי הוויסקי השונים ובאמצעות עיון בתפריט המסעות התחלנו להבין מה קורה. התפריט במקום מורכב מאלכוהול (הרבה) ואוכל. תפריט האלכוהול מרוכב ממסעות – כלומר סוגי וויסקי ממקומות שונים בעולם שמשולבים יחד לכדי חוויה אחת. בכל מסע מקבלים כ 4-5 טעימות במחירים שנעים בין 62 ש”ח לכ- 180 ש”ח. וויסקי הוא טעם נרכש. חלקנו, המומחים בוויסקי, נהננו מאוד. החלק השני, נהנה מהאפקט של האלכוהול ומהחוויה החדשה.

מה הולך עם וויסקי?

בתפריט האוכל ניתן למצוא מגוון מנות. לראשונות – קרפצ’ו מוסר, לקט פטריות, סינטה מעושנת ועוד. מחירי המנות נעים בין 26-58 ש”ח. לעיקריות ניתן למצוא מנות שרקטורי (פלטת מגוון בשרים קרים) ב- 68-98 ש”ח, צלעות טלה, אנטריקוט מיושן, פילה מוסר ים ועוד מגוון מנות בסכומים הנעים בין 47 ש”ח ל- 200 ש”ח.

לסיכום

אנחנו שתינו מסע ויסקי ב-109 ש”ח לאדם, פלטת שרקטורי ב- 68 ש״ח, מנת מוסר ים ב -110 ש”ח, פלטת פטריות ב- 48 ש”ח. נהנינו מאד מהמקום ומהאווירה. ולדעתנו קשה למצוא מקום ברמה הזו בישראל. אם היינו מחפשים משקיעים עכשיו, אין ספק שהיינו מביאים אותם לכאן. שלא לדבר על שוויץ מול הדודים מאמריקה. בואו לוויסקי מוזיאון, יהיה שוס!

לפרטים נוספים

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי