תמונת רקע

בוקרשט: חו”ל (כשר),  פה ממש ממול

שוס יצאת כשר / חדשוס  / בוקרשט: חו”ל (כשר),  פה ממש ממול

בוקרשט למטייל הכשר

 

בוקרשט נשמעת כמו יעד מתאים ונחמד. 3 שעות טיסה מישראל, וכבר אנחנו באירופה. מחליפים מזג אויר ואווירה. בוקרשט היא עיר מגוונת – ישנו פארק ענקי שמתאים לכל המשפחה – בפארק הרסטראו, הגדול ביותר בבוקרשט, תוכלו למצוא המון אטרקציות שמתאימות לילדים ולמבוגרים כאחד. הגיוון של בוקרשט בא לידי ביטוי בשילוב בין נוף עירוני לטבע וגם בשילוב האפשרי בין קניות, אתרים מיוחדים לילדים ונוף טבעי. אבל אנחנו בשוס פה בשביל הזוית היהודית.

לפני האוכל, ואחרי האוכל.

לפני האוכל מבקרים בכמה אתרים עם זוית יהודית. אם אתם רוצים ללכת ישר לאחרי אוכל, הקישו כאן.

בוקרשט: אתרי תיירות עם זוית יהודית

בית הכנסת הכוראלי: בית הכנסת הוא אחד מאתרי המורשת היהודית הבולטים בבוקרשט. נבנה בין השנים 1855-1858 לפי מודל של בית הכנסת הוינאי טמפלגאסה. כיום נחשב לבית הכנסת העיקרי בעיר ולמקום שמרכז את הפעילות של יהדות רומניה כולה. בתוך בית הכנסת פועלת מקהלה ונערכים אירועים קהילתיים רבים.

בשנת 1941, נפגע בית הכנסת במהלך פרעות. לאחר המלחמה שופץ בית הכנסת בעזרת ארגוני צדקה יהודים.

Sinagoga Mare – בית הכנסת הגדול: בית הכנסת הגדול היה מרכז הקהילה היהודית עד לבניית בית הכנסת הכוראלי. בשנת 1932 עבר בית הכנסת שיפוץ נרחב בליווי אדריכל יהודי בשם ז’אן לוקאר, שיצר את החזיתות הדרמטיות והמבנה המיוחד שלו.

התיאטרון היהודי הממלכתי – Teatrul Evreiesc De Stat: הקהילה היהודית בבוקרשט סבלה מפגיעות קשות במהלך מלחמת העולם השנייה אך הסבל של חברי הקהילה המשיך גם לאחר מכן, בתקופת השלטון הקומוניסטי. אלפי המשפחות שעדיין מתגוררות היום בעיר מספרות על מסורת תיאטרלית שהחלה בתיאטרון היהודי בשנת 1948 וממשיכה עד היום. בית התיאטרון מציג כיום הצגות ביידיש וברומנית, ויש תרגום סימולטני באמצעות אוזניות.

טיפים כלליים מאתנו למטייל הכשר ברומניה

  • אם אינכם רוצים ללון במלון או אינכם מוצאים מלון בעל אופציות כשרות, כדאי לבחור בהשכרת דירה. אתר AirBnb וכן אתר בית חב”ד יכולים לעזור לכם למצוא דירות להשכרה לתקופה קצרה. מכיוון שקשה למצוא מסעדות כשרות בבוקרשט, האופציה הזו יכולה להיות יעילה מאד – לרכוש מוצרי מזון דרך בית חב”ד או החנות הכשרה ולהכין ארוחות בדירה.
  • הביאו מהארץ מזון יבש כשר – בגלל הקושי למצוא פתרונות כשרים, מומלץ להיערך מראש ולהביא אתכם אוכל כשר. ניתן להביא חטיפים, עוגיות, קרקרים ומוצרים יבשים אחרים מהארץ, אך יש להימנע מלהביא מזון על בסיס חי, מזון לא מבושל או מזון מבושל, אותו לא יאפשרו לכם להעלות למטוס.
  • לצד בוקרשט, עיר ידידותית נוספת לתייר היא בראשוב. בבראשוב תוכלו למצוא כמה מסעדות כשרות ולהנות מעוד כמה אופציות קולינריות. בנוסף, בראשוב היא שער הכניסה לאזור המושלג בו נהנים ישראלים רבים מחופשות סקי.
  • כדאי לבקר בארמון מוגושואיה (Palatul Mogoșoaia). הארמון היפיפה, בו ניתן להסתובב במסגרת סיורים מונחים, נמצא במרחק של 10 ק”מ ממרכז בוקרשט. הארמון מעוצב בסגנון הרנסנס ומסביבו עוצבו גנים יפיפיים. בתוך הארמון פועלת גם גלריה לאמנות שמציגה יצירות של אמנים רומנים ואמנים מחו”ל.
  • נקודת ההתחלה שלכם בכל סיור בבוקרשט היא שדרת ויקטוריה. השדרה היפיפיה היא נקודת יציאה מושלמת לטיולים בארמון, באטנאום הרומני, בכיכר המהפכה ובאתרים רבים נוספים. הקסם של שדרת ויקטוריה הוא השילוב בין האתרים ההיסטוריים הרבים שממוקמים בסביבתה ובין חנויות ובוטיקים יוקרתיים. באזור שדרת ויקטוריה תמצאו גם כמה מהמלונות הטובים יותר בבוקרשט, בעיקר מלונות ברמת 5 כוכבים של הרשתות המובילות.
  • אם אתם נמצאים בבוקרשט ויש לכם שאלות ספציפיות או רוצים לתכנן מראש את הטיול, כדאי שתכירו את הקבוצה הזו שמתמחה בבוקרשט ומציעה אינספור טיפים והמלצות ממטיילים וממדריכי טיולים שמכירים היטב את העיר. זו גם הקבוצה להתייעץ בה לגבי סוגיות הכשרות ולמצוא אפשרויות נוספות.

מסעדות כשרות בבוקרשט

הנה כמה אפשרויות קולינריות שתוכלו למצוא בכל זאת בבוקרשט. הטיול בבוקרשט כיפי  – לפעמים אפשר להסתפק במוצרי יסוד ובשתיה וליהנות עד הגג:)

לאפשרות להתקשרות ישירה למקומות – עברו לדף המסעדות הכשרות

בית חב”ד – Chabad Romania, Bucharest

בית חב”ד המקומי מציע למטיילים אופציה חלופית בגלל הקושי למצוא מסעדות כשרות בבוקרשט. ניתן להזמין בבית חב”ד אוכל מוכן כשר לקחת

בשרי – מסעדת בשרים

Tel: 40-213-106066

Str. Tache Ionescu nr. 9, Bucharest

רבנות מקומית

Hotel Lev Or, Bucharest

מלון ברמה של ארבעה כוכבים ששייך לבעלים יהודים ולכן ידידותי מאד לשומרי כשרות. למרות שלמלון אין תעודת הכשר רשמית הוא מציע ארוחות כשרות והצוות שלו יוכל לעזור לכם למצוא אופציות קולינריות כשרות נוספות.

בשרי – מלון כשר

Phone: +40 21 300 3000

Strada Occidentului nr 25 Sector 1 010981, Bucharest

רבנות מקומית

Intercontinental Bucharest, Bucharest

המלון ברמה של חמישה כוכבים הוא אחד המלונות הפופולריים בעיר. הוא נמצא במרכז בוקרשט, לא רחוק מבית חב”ד ומציע ארוחות בוקר כשרות בהזמנה מראש.

חלבי – מלון כשר

Phone: +40 21 310 2020

Nicolae Balcescu No. 4 Sector 1, Bucharest

Bacania Kosher, Bucharest

מוצרי מזון כשרים

בשרי – מעדניה/חנות כשרה

Tel: 40 31 421 7160‏

Paleologu 28, Bucharest

רבנות מקומית

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי