תמונת רקע

בבורגר מרקט בירושלים מגישים את ההמבורגר הכשר המושלם

שוס יצאת כשר / חדשוס  / בבורגר מרקט בירושלים מגישים את ההמבורגר הכשר המושלם

חן קליין

יותר ויותר מסעדות מבינות כיום שתפריט עמוס מנות הוא לא ערובה להצלחה, ועם הזמן נפתחים מקומות שמגישים מנות ספורות עם דגש על ביצוע מדויק. בבורגר מרקט בירושלים לקחו את הפילוסופיה הזאת לאקסטרים: מוגשת שם רק מנה אחת.

המנה היא המבורגר 200 גרם שמוגש בלחמניה עם איולי, חסה, עגבניה, חמוצים ובצל סגול. לצידה תוכלו להזמין צ’יפס רגיל, בטטה או מיקס של שניהם ובירה קרלסברג, טובורג או ווינשטפן. כל הטוב הזה ב49 ₪ בלבד.

לכאורה – פשוט. המבורגר, בירה, צ’יפס, כמה טוב זה כבר יכול להיות? ובכן, טוב מאוד. כי אלוהים נמצא בפרטים הקטנים.

אז הרי הם לפניכם, הפרטים הקטנים:

הלחמניות נאפות יום יום במקום, החל משלב הבצק. הן רכות ומתמסרות אבל עומדות במשימתן בגבורה ומכילות את ההמבורגר היטב מבלי להתפורר או להרטב.

הירקות מגיעים יום יום משוק מחנה יהודה הסמוך, כך שהם טריים וטובים. ראוי לציון המלפפון החמוץ שלא מגיע כפרוסות כמו בכל מקום, אלא כמעיין סלט קצוץ וטעים להפליא שפוגשים בכל ביס.

הצ’יפס נחתך ביד ובעיני זה אומר כמעט הכל. קשה למצוא מקומות שלא משתמשים בצ’יפס הקפוא, הקנוי, אבל הבורגר מרקט מוכיחים שהם באו להציג שלמות והם יעשו את זה בכל מחיר. צ’יפס תפוחי האדמה עבה, פריך מבחוץ ומושלם מבפנים, וצ’יפס הבטטה הוא מעין תלתלי צ’יפס פריכים וחטיפיים.

גולת הכותרת היא כמובן הבשר: בקר טרי שנטחן במקום. טעים להפליא. ללא ספק אחד הטובים שאכלתם בחייכם. ניתן להגדיל את ההמבורגר בקפיצות של 200 גרם, וזה אולי לא כל כך שגרתי אבל אפילו כאן הוקדשה לעניין מחשבה רבה ונבחר דווקא הגודל הזה כדי למקסם את מידת העסיסיות של הקציצה.

יחד עם המנה המוקפדת להפליא הזו מגיע אל השולחן סטנד של רטבים: קטשופ, ברביקיו, איולי רגיל ואיולי כוסברה. טרי ותוצרת המקום, אלא מה?

להצלחה המסחררת הזו תוכלו להוסיף תוספות אקזוטיות שיבואו בתוך הלחמניה. החל מביצת עין או ריבת בצל, וכלה בארטישוק או כבד אווז. אנחנו הלכנו על הקורנביף במנה אחת, ועל ריבת הבצל באחרת. שתי התוספות היו טעימות ועדינות.

ואם כבר מדברים על שימת לב לפרטים הקטנים – עיצוב המסעדה מגניב ומושקע גם הוא. התקרה מכוסה צמחיה, ואלמנטים עיצוביים מעניינים נמצאים בכל פינה, החל מאבן ירושלמית על הקיר וכלה בחבית ישנה שבתוכה יושב הכיור בשירותים.

חובבי ההמבורגר שבין הקוראים בוודאי כבר הכניסו את המקום ליומן ועשו את כל ההכנות הדרושות כדי להנות מאחד ההמבורגרים המעולים שאכלו, ולכן אפנה לאלו שעוד לא נשבו בקסם האמריקאי של המנה: בבקשה מכם, לכו לבורגר מרקט. לכו כי בבורגר מרקט מישהו פיצח את הנוסחה להמבורגר המושלם. הוא יודע את זה, הוא מפיץ את הבשורה, והגיע הזמן שגם אתם תשמעו אותה.

הערמונים 3, ירושלים

שמעון בן שטח 3, ירושלים

לפרטים נוספים

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי