תמונת רקע

אנגל’יקה – מסעדת שף כשרה בירושלים

שוס יצאת כשר / חדשוס  / אנגל’יקה – מסעדת שף כשרה בירושלים

כתבה: צאלה פרסמן גרנות

ראשית ספוילר: פה עושים אומנות, זו התחושה שיצאתי אתה בסיום הארוחה במסעדת אנג’ליקה הירושלמית.

הפעם אני בוחרת להתחיל מהסוף: האוכל שמוגש במסעדה הוא מעשה אומנות, כל מרכיב, כל מנה וכל כוס המונחות על השולחן נבחרות בקפידה. השף, יונתן שרביט, הוא אומן היוצר במו ידיו מנות מוקפדות, יצירתיות, טעימות המגדירות מחדש מעשה יצירה מה היא.

ומההתחלה…היחסים שלי עם המסעדה החלו כבר במשכנה הקודם ברחוב שץ, הגענו כל המשפחה יחד לחגוג את לידת ביתי הבכורה  ועל אף היותי כמה ימים אחרי לידה – התאהבתי. מותשת ומחוברת לרכה החדשה שלי לא יכולתי להתעלם מרמת הביצוע של המנות והאירוח המדויק. הן השאירו בי רושם עז כל כך שליווה אותי בביקורי הנוכחי במסעדה.

הראשונות של אנג’ליקה

הגענו לחגוג את תפריט הקיץ של המסעדה, ובחרנו לתת כבוד למנות הראשונות, המנות שנותנות לשף להעיז, לנסות.  אומנות המנה הראשונה היא היכולת להפתיע ולהשאיר את הסועד בציפייה להמשך. ובהחלט כך הרגשנו: פתחנו בטונה אדומה עם אבטיח, ביצי שליו וסוכריות קופצות (69 ש”ח). המשכנו עם במיה מסאלה (49 ש”ח), במיה טרייה מצופה בטמפורה הודית, מנה שמכתיבה מחדש את כל תפיסתנו לנשנוש מוצלח לצד הבירה.  ואז…. הגיע המקרון כבד אווז (118 ש”ח), רגע מכונן בחיי שבו לקחו את שני המרכיבים האהובים עלי בעולם : מקרון וכבד אווז ופשוט שילבו ביניהם. מנה גאונית, טעימה שאין לי די מלים לבטא את מגוון הטעמים שקפצו לי בפה, בראש ובלב.

מנה ראשונה מצוינת נוספת שהוגשה לשולחן היתה סלט כתף טלה ועשבים ירוקים (72 ש”ח), מנה קלילה וכיפית שמתאימה לימי קיץ חמים עם ביצה רכה מטוגנת, שאלוט קרסיפי שקדים סלרי וצ’ילי גם במנה זו ידו המיומנת והקפדנית של השף הורגשה, שילוב הטעמים הנדיר דחף אותנו לטעום עוד ועוד.

אנג'ליקה מסעדת שף כשרה בירושליםמלאים מהראשונות, בדרך לעיקריות ולקינוח

מדושנים מכל הטוב הזה ושבויים בקסם של המסעדה בחרנו לטעום שתי עיקריות:  רביולי פרסי (96 ש”ח), מנה עם טעם רחוק ותבשילי, של תרד מנגולד ולימון פרסי, ופילה דג ים וריזוטו (134 ש”ח), מנה מדויקת וקלילה של טעמי ים וחופש. בהחלט הרגשנו בחופשה קייצית.

לסיום הוגשו לשולחן יצירות מעשה ידיה של הקונדיטורית, שני קינוחי שוקולד: מגנום פיסטוק וחגיגת שוקולד עם בננות מקורמלות (42 ש”ח כל אחד). הן נתנו את החותמת הסופית לאיכות ללא פשרות של המסעדה .

אנג’ליקה היא מקום של יצירה ואם חשקה נפשכם לטעום אומנות ירושלמית זה המקום להגיע אליו.

לפרטים נוספים

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי