תמונת רקע

“אין אומרים שירה אלא על יין” – ביקור ביקב קסטל

שוס יצאת כשר / חדשוס  / “אין אומרים שירה אלא על יין” – ביקור ביקב קסטל

צאלה פרסמן

יוצאים מהעיר לנשום אוויר פסגות. כחובבת פיח ובטון הרשתי לעצמי לצאת מאזור הנוחות שלי לעבר ההרים. מסע שסופו ביין טוב ובאירוח מופלא.

נסענו להתארח ביקב קסטל. היקב עבר לפני שלוש שנים למשכנו החדש ביד השמונה. הכניסה ליקב מרשימה ביותר והמראה החזיר אותי לסיור יין ביקבים של בורדו: עיצוב מדהים, אירוח ללא פשרות, ויין שמחובר לאדמה שממנה נוצר. ייקב קסטל חורט על דיגלו את אזוריות היין, הם מגדלים בעצמם, כורמים בעצמם וכך גם מארחים כי בקסטל האדמה היא נותנת את הטון.

יקב קסטל הכשר

האירוח נפתח בסיור אל מול נוף הרי ירושלים בו מסופר הסיפור המשפחתי של משפחת בן זקן והקמת היקב, סיפור יוצא דופן של זוג חולמים. הסיור ממשיך לתוך חדרי הייצור בהם נחשפנו לעבודה מוקפדת לאורך כל התהליך. ההסברים של אלעד מנכ”ל היקב היו מרתקים עד שכמעט ונכנענו לחלום ישן של יקב משלנו. השיא של הסיור היה במרתף היקב: אוצר וויזואלי קסום של חביות מסודרות להפליא. המרחב תומך בערך שהיקב הציב לעצמו – איכות וקפדנות בלתי מתפשרים. מלווים בניחוחות החביות המשכנו לחדר האירוח, חדר מעוצב להפליא שבהחלט מכניס היטב לאווירה.

בשלב זה הונחו על השולחן בסדר מופתי יינות היקב וקיבלנו הסבר מקיף על כל אחד מהם. לצדם הונחו מיטב הגבינות מקיבוץ בארי שבדרום, ואנחנו התחלנו לטעום.

יקב קסטל הכשר

יינות היקב כוללים את הLa Vie Blanc הלבן, שהוא יין קליל. בלנד La Vie Rouge האדום ויין רוזה כייפי לימי הקיץ החמים.  C-שרדונה שמסמן שילוב נדיר של קלילות ועומק. Petit castle וכמובן את הGrand vin שהוא יין התפארת של היקב. מלבד הטעמים המיוחדים נהנינו לשמוע על מלאכת המחשבת של ייננות מוקפדת מהזול לייקר. לקינוח קיבלנו את הM מוסקט, יין קינוח העוטף היטב את סיום האירוח. לאורך כל ישיבתנו ב”סלון” היקב קיבלנו הסבר מקסים, לא פורמלי אך מדויק על כל אחד מאוצרות היקב. התיאורים היו מרתקים ולא עצרנו לרגע מלגמוע עוד. לסיכום – זו איננה חווית אוכל רגילה, זה אירוח מפעיל חושים של היכרות עם עולם עשייה ואירוח מהסוג שאתם רוצים לחוות. קחו לכם פסק זמן מהשגרה, תאמו סיור והיכנסו פנימה לתוך עולם קסום של יין – בטוחה שלא תפסיקו לשתות.

יקב קסטל הכשר

לפרטים נוספים

אין תגובות

פרסם תגובה

למענה מיידי